زاکربرگ برای ارائه توضیحات در پارلمان اروپا حاضر می‌شود

زاکربرگ برای ارائه توضیحات در پارلمان اروپا حاضر می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مدیر عامل فیسبوک دعوت ما را پذیرفت و به زودی به بروکسل خواهد آمد.»

آگهی

سخنگوی مدیرعامل فیسبوک روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت گفت مارک زاکربرگ در پارلمان اروپا حاضر خواهد شد تا توضیحاتی درباره درز اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی ارائه کند.

آنتونیو تایانی رییس پارلمان اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مدیر عامل فیسبوک دعوت ما را پذیرفت و به زودی به بروکسل خواهد آمد.»

رسوایی های فیس بوک در فروش اطلاعات میلیون ها عضو این قدرتمندترین شبکه اجتماعی بازتاب گسترده ای در پارلمان اروپا داشت. چندی پیش نمایندگان پارلمان اروپا از مارک زاکربرگ خواسته بودند که هر چه زودتر با حضور در صحن پارلمان اروپا در استراسبورگ به سوالات آنها پاسخ دهد.

چندی پیش، پس از افشای رسوایی های فیس بوک در فروش اطلاعات میلیون ها کاربر، این شبکه اجتماعی اعلام کرده بود که قوانین جدیدی را برای شهروندان اروپایی عضو این شبکه اجتماعی وضع کرده است. قوانینی که به گفته آقای زاکربرگ اجازه ورود شرکت ها و موسسات و دستیابی آنها به اطلاعات سری و محرمانه را نمی دهد. یکی از مهم ترین بندهای این قانون درخواست از تمام شهروندان درباره استفاده و یا عدم استفاده از اطلاعات شخصی است.

اما این تصمیم مارک زاکربرگ هم نتوانست مانع از خشم نمایندگان پارلمان اروپا شود آنها با تهدید این شرکت چند ملیتی خواستار حضور فیس بوک و ادای توضیحات شده اند. برخی از نمایندگان پارلمان چهارشنبه با متهم کردن فیس بوک اعلام کردند که این شرکت باید جریمه سنگینی به کاربران اروپایی پرداخت کند. یکی از اصلی مقرهای این شرکت در دوبلین، پایتخت ایرلند یکی از مهم ترین اعضای اتحادیه اروپایی قراردارد.

بیشتر بخوانید:

زاکربرگ سکوتش را شکست و اشتباه فیسبوک را پذیرفت

بنیانگذار فیسبوک برای پاسخ به پرسش کنگره دربارۀ استعفا آماده بود

نکات اصلی سخنان زاکربرگ در سنا؛ از مسابقه تسلیحاتی با روسیه تا نداشتن پاسخ

زاکربرگ قرار است با سران احزاب پارلمان و اعضای کمیته‌ آزادی‌های مدنی دیدار کند.

پیش از این مدیرعامل فیسبوک در برابر سناتورهای کنگره آمریکا قرار گرفته بود تا به سوالات آنها درباره حضانت از اطلاعات دو میلیارد کاربر این شبکه اجتماعی پاسخ دهد. آقای زاکربرگ گفته بود بزرگترین پشیمانی او غفلت درباره استفاده کاربران و شرکت‌های روسیه برای تاثیر بر رای‌دهندگان آمریکایی است. 

«آقای جعلی صبح زود بیدار می‌شود تا خود را برای جلسه سنا آماده کن»
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین حفاظت از داده در اروپا چه فایده ای برای شرکت‌ها و افراد خواهد داشت؟

روش‌های «شیادانه» کمبریج آنالیتیکا در جمع آوری اطلاعات؛ نقش فیسبوک چیست؟

سناتور آمریکایی بنیانگذار فیسبوک را مجبور به عذرخواهی از قربانیان شبکه‌های اجتماعی کرد