هوش مصنوعی پیکره‌های برهنه نقاشی می‌کند

هوش مصنوعی پیکره‌های برهنه نقاشی می‌کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک نوجوان آمریکایی توانسته است با استفاده از هوش مصنوعی پیکره‌های برهنه نقاشی کند.

آگهی

یک نوجوان آمریکایی توانسته است با استفاده از هوش مصنوعی پیکره‌های برهنه نقاشی کند. رابی برت به یورونیوز می‌گوید که از نتیجه های «عجیب و انتزاعی» کاربرد هوش مصنوعی بسیار راضی است.

رابی برت ۱۸ سال دارد و دانشجوی دانشگاه استنفورد است. او می‌گوید که از ترکیب هوش مصنوعی و هنر لذت می‌برد. این دانشجوی آمریکایی پیش از این با به کار بردن هوش مصنوعی به یک دستگاه یاد داده بود که همانند کانیه وست، رپ بخواند و مجسمه‌های سه بعدی چاپ کند.

برت از تکنیک یادگیری ماشینی موسوم به مدل‌های شبکه عصبی مولد یا (Generative Adversarial Network (GAN برای خلق نقاشی‌ها استفاده می‌کند.

برت توضیح می‌دهد که این الگوریتم از سیستم شبکه‌های عصبی مصنوعی بهره می‌گیرد. سیستم‌های شبکه‌های عصبی مصنوعی با تقلید از کارکرد نورون‌های مغز انسان ساخته شده‌اند. در این الگوریتم دو شبکه عصبی وجود دارد که  «در برابر» (علیه) یکدیگر کار می‌کنند. یکی از این شبکه‌ها الگوریتمی است که محتوا می‌سازد و شبکه دوم آنچه ساخته شده است را به چالش می‌گیرد و نقش مخالف را بازی می‌کند.

این دانشجوی آمریکایی می‌گوید: «ایده اصلی این است که در این بازی چالش، الگوریتم اول در نقاشی پیکره‌ها بهتر می‌شود درحالی که الگوریتم دوم، در تشخیص تصویرهای ساختگی بهتر می‌شود.»

اما از آنجا که الگوریتم اول با کشیدن پیکره‌های ناقص و عجیب توانست الگوریتم دوم را گول بزند، هر دوی شبکه‌ها فرایند بهبود خودکار (خودبهینه‌سازی) متوقف شدند. با این حال، رابی برت از نتایج بسیار راضی است و می‌گوید: «ترجیح می‌دهم که نتایج پیکره‌هایی سورئال و ناقص باشند تا نقاشی‌هایی دقیق و درست از بدن‌های برهنه.»

این محقق جوان قصد دارد رشته‌ تحصیلی‌اش را تغییر داده و هنر بخواند. اما می‌گوید از هوش‌ مصنوعی به عنوان ابزار اصلی‌ برای تولید آثار هنری استفاده خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختراع دستگاه مجهز به هوش مصنوعی که سرعت پیاده‌روی را ۳ برابر می‌کند

بهمن پناهی به یورونیوز: خوشنویسی انسانی‌ترین هنرهاست

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد