« جنبش هوادار برکسیت» بدلیل تخلف انتخاباتی جریمه شد

« جنبش هوادار برکسیت» بدلیل تخلف انتخاباتی جریمه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیته نظارت برصحت انتخابات بریتانیا هواداران برکسیت در همه پرسی دو سال پیش را بدلیل تخلفات متعدد در صرف هزینه های انتخاباتی جریمه کرد

آگهی

کمیته نظارت بر صحت انتخابات در بریتانیا، «جنبش هوادار برکسیت» را به پرداخت ۷۹ هزار یورو بدلیل عدم شفافیت در پرداخت هزینه‌های کارزار انتخاباتی جریمه کرد.

این جنبش که بنام «ترک اروپا» مشهور بود بیش از هزینه‌های قانونی و مورد توافق برای تبلیغات ضداروپایی در کارزار انتخاباتی به کار گرفته است و ارایه بیلان مالی این نهاد سیاسی در بساری از موارد ناصحیح عنوان شده است.

پلیس لندن همچنین یکی از مهم‌ترین رهبران این جنبش را مورد تعقیب و تحقیقات قضایی قرارداده است. پلیس بریتانیا نامی از این مظنون نبرده، اما باب پانسر،‌ رییس کمیته نظارت بر صحت انتخابات می‌گوید تخلفات صورت گرفته متعدد و در نوع خود بی سابقه بوده است.

البته پلیس لندن همزمان هرگونه ارتباط بین رهبران این جنبش و شرکت کمبریج آنالیتیکا را رد کرده است. پیشتر برخی رسانه‌ها ادعاهایی درباره ارتباط « جنبش هوادار برکسیت» و شرکت کمبریج آنالیتیکا مطرح کرده بودند. این شرکت متهم به سوء استفاده از اطلاعات محرمانه بیش از ۹۰ میلیون کاربر شبکه فیس بوک است.

بیشتر بخوانید:

  • [

برکسیت؛ یک بام و دو هوا

](http://fa.euronews.com/2017/11/09/brexit-talks-the-uk-would-be-an-eu-colony)

  • [

روش‌های «شیادانه» کمبریج آنالیتیکا در جمع آوری اطلاعات؛ نقش فیسبوک چیست؟

](http://fa.euronews.com/2018/03/20/cambridge-analytica-s-dirty-tricks-collect-information-swing-elections-facebook-role)

«جنبش هوادار برکسیت» به اتهامات مطرح شده پاسخ مشخص نداده و بیانیه‌ای صادر نکرده است و تنها روی صفحه‌های اجتماعی اعلام کرده که از کمیته نظارت بر صحت انتخابات بریتانیا شکایت خواهد کرد. این جنبش در سال ۲۰۱۵ توسط آرون بنکز تاسیس شد و به هدف خود یعنی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا رسید.

همه‌پرسی برکسیت در ۲۳ ژوئن سال ۲۰۱۶ با پیروزی خفیف طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام شد. آرون بنکز،‌ رهبر جنبش هوادار برکسیت امروز برای جدایی «سخت» بریتانیا از اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند. ماه مارس ۲۰۱۹ فرصت نهایی بریتانیا برای جدایی کامل از اتحادیه اروپا است و در حال حاضر فاز دوم مذاکرات برکسیت در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت؛ شهروندان اتحادیه اروپا باید ۷۴ یورو برای ادامه زندگی در بریتانیا بپردازند

برکسیت و واکنش اروپا به جنگ تجاری؛ چشم‌انداز آینده اقتصاد اروپا چه خواهد بود؟

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند