Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه: وقت آن است که اروپایی‌ها چشمهای‌شان را باز کنند

فرانسه: وقت آن است که اروپایی‌ها چشمهای‌شان را باز کنند
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برونو لومر،‌ وزیر اقتصاد فرانسه روز جمعه با تأکید بر اهمیت «خودمختاری اتحادیه اروپا»، به تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران واکنش نشان داد.

آگهی

فرانسه و همپیمانان اروپایی آن در نظر دارند پیشنهادهایی را به کمیسیون اروپا ارائه کنند که ظرفیت این اتحادیه را برای دفاع از منافع اقتصادی خود تقویت کند.

برونو لومر،‌ وزیر اقتصاد فرانسه روز جمعه با تأکید بر اهمیت «خودمختاری اتحادیه اروپا»، به تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران واکنش نشان داد. وی گفت:‌ «وقت آن رسیده که کشورهای اروپایی چشمهای‌شان را باز کنند.»

وی همچنین روز جمعه با حضور در کنفرانسی خبری در حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن به خبرنگاران گفت:‌ «تمام دولت‌های اروپایی دریافته‌اند که ما نمی‌توانیم در راستای کنونی که درآن تسلیم تصمیمات آمریکایی هستیم به حرکت ادامه دهیم.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای لومر تأکید کرد اروپا باید قوانینی را که در سال ۱۹۹۶ وضع شده‌اند را تقویت کند و افزود:‌ «فرانسه به همراه دیگر شرکای اروپایی‌اش امیدوار است در این راستا پیشنهادهایی به کمیسیون اروپا ارائه دهد.» ‌

وی همزمان در گفتگو با استیون مونشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا از خواستار معافیت موقت یا دائمی چند شرکت فرانسوی از جمله خودروسازی‌های پژو سیتروئن، رنو و نیز شرکت نفتی توتال شده است.

از سوی دیگر وزیر خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان نیز در گفتگو با نشریه پاریزین گفت:‌ «ما به آمریکایی‌ها می‌گوییم به خودشان مربوط است چه تحریم‌هایی وضع می‌کنند، اما پذیرفتنی نیست که این تحریم‌ها فراتر از مرزهای ایالات متحده باشند.»

کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۶ به منظور تنبیه کشورهای «یاغی» که از تروریسم پشتیبانی می‌کنند قانون موسوم به آماتو- کندی را تصویب کرد. اما دو سال بعد در ماه مه سال ۱۹۹۸ اتحادیه اروپا توانست با ایالات متحده به توافق برسد تا در ازای منصرف کردن ایران از دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی،‌ آمریکا تحریم شرکت‌های اروپایی در معامله با ایران را لغو نماید.

بیشتر بخوانید:

منافع اقتصادی اروپا در ایران چقدر است؟

سخنان بی سابقه ماکرون درباره «یکه تازی» آمریکا: «قوی باشیم و تسلیم نشویم»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاخ سفید خواستار همکاری «ملت‌های مسئول» برای فشار بر ایران شد

استاد دانشگاه برلین: اروپا تا زمان اجرای تحریمها فرصت زیادی برای حفظ برجام دارد

آلمان و فرانسه: برای حمایت از شرکت‌های اروپایی در ایران، هرکاری می‌کنیم