جزئیات تازه از حملات اسرائيل؛ پرتاب ۷۰ موشک به مواضع ایران

جزئیات تازه از حملات اسرائيل؛ پرتاب ۷۰ موشک به مواضع ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با انتشار جزئيات تازه از تبادل آتش میان سوریه و اسرائيل مشخص شده ۲۸ جنگنده اسرائيلی به مواضع ایران در سوریه حمله کرده‌اند.

آگهی

با گذشت ساعاتی از تبادل آتش میان سوریه و اسرائيل جزئیات بیشتری از چگونگی این عملیات منتشر شده است.

ارتش روسیه اعلام کرد که در حملات بامداد پنجشنبه ۱۰ مه / ۲۰ اردیبهشت اسرائيل به سوریه ۲۸ جنگنده اسرائیلی مشارکت داشتند که در طول این حملات ۷۰ موشک به سوی پایگاه‌های ایران در سوریه شلیک شده است.

سازمان انگلیسی دیدبان حقوق بشر که در سوریه مستقر است هم گزارش داد که حملات اسرائيل ۲۳ کشته بر جای گذاشته است که از این میان ۵ سرباز سوری و ۱۸ سرباز خارجی از نیروهای نظامی کشورهای متحد بشار اسد جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یکی از کشته‌شدگان افسر بلندپایه‌ای است که هنوز ملیتش مشخص نشده است.

بیشتر بخوانید:

رامی عبدالرحمان مدیر رئیس دیدبان حقوق بشر می‌گوید: «فعلا نمی‌توان نظر شفافی در باره اینکه این ۱۸ سرباز خارجی کشته شده ایرانی بوده‌اند یا خیر ارائه کرد.»

تلویزیون دولتی سوریه از قول فرمانده ارتش این کشور کشته شدن ۳ نفر و مجروح شدن ۲ نفر دیگر در حملات ارتش اسرائیل را تأئید کرده است. این فرمانده نظامی همچنین گفته که ارتش سوریه «بیشتر» راکت‌های شلیک شده از سوی اسرائیل به خاک این کشور را منهدم کرده است

افیخای ادرعی سخنگوی بین‌المللی ارتش اسرائيل در صفحه توییتر خود نقشه‌ای را به اشتراک گذاشته مناطقی که اهداف ایرانی در آنها مورد هدف قرار گرفته را مشخص کرده است.

تبادل آتش میان سوریه و اسرائيل شرایط منطقه خاورمیانه را بیش از پیش پیچیده کرده است.

هرچند اسرائيل مدعی است نیروهای سپاه قدس ایران به فرماندهی قاسم سلیمانی عملیات حمله به بلندی‌های جولان که تحت کنترل اسرائيل است را برعهده داشته، اما دولت سوریه می‌گوید این عملیات از سوی ارتش این کشور انجام شده است. مقامات ایران هم واکنش رسمی در این خصوص نداشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۸ ایرانی در حمله موشکی اسرائیل به سوریه کشته شدند

حمله موشکی اسرائیل به «زرادخانه حزب الله و ایران» در سوریه

ناظران سوری حقوق بشر: نیمی از کشته‌ شدگان حمله موشکی به حما ایرانی هستند