Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تنش ایران و اسرائیل؛ فرانسه و روسیه دو کشور را به خویشتن‌داری فراخواندند

تنش ایران و اسرائیل؛ فرانسه و روسیه دو کشور را به خویشتن‌داری فراخواندند
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر ریاست جمهوری فرانسه همچنین اعلام کرد امانوئل ماکرون امروز در شهر آخن آلمان با آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور دیدار و در مورد تنش اخیر میان ایران و اسرائیل گفتگو خواهد کرد.

آگهی

به دنبال حملات نظامی متقابل ایران و اسرائیل، فرانسه و روسیه دو کشور درگیر مخاصمه را به خویشتن‌داری فراخواندند.

در شامگاه چهارشنبه و بامداد پنج‌شنبه نیروهای ارتش سوریه و اسرائیل مواضع یکدیگر را مورد هدف قرار دادند. در حالی که دولت سوریه می‌گوید حملاتش در پاسخ به خمپاره‌های ارسالی اسرائيل بوده، تل آویو مدعی است این نیروهای سپاه قدس ایران بودند که از درون خاک سوریه با راکت به بلندی‌های جولان که در کنترل اسرائيل قرار دارد حمله کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: حملات متقابل اسرائیل و سوریه در دمشق و جولان؛ اسرائیل قاسم سلیمانی را مسئول دانست

پیام ماکرون

رئیس جمهوری فرانسه از ایران و اسرائیل خواست تا از «تشدید تنش» پرهیز کنند. دفتر ریاست جمهوری فرانسه با اعلام خبر در بیانیه‌ای که صبح پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت منتشر شد اعلام کرد امانوئل ماکرون مرتبا در جریان حملات ایران به مواضع اسرائیل در جولان و حملات اسرائیل به پایگاه‌های ایران در سوریه قرار گرفته است.

رویترز
انفجار راکت در آسمان دمشقرویترز

دفتر ریاست جمهوری فرانسه همچنین اعلام کرد امانوئل ماکرون امروز در شهر آخن آلمان با آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور دیدار و در مورد تنش اخیر میان ایران و اسرائیل گفتگو خواهد کرد. این دیدار به مناسبت اهدای یک جایزه اروپایی از قبل برنامه‌ریزی شده بوده است.

بیشتر بخوانید:

روسیه

معاون وزیر خارجه روسیه نیز از تشدید تنش نظامی بین ایران و اسرائیل ابراز نگرانی کرد. خبرگزاری تاس روسیه روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به نقل از میخائیل بوگدانوف نوشت:«وضعیت بسیار نگران‌کننده است. باید در جهت کاهش تنش اقداماتی صورت گیرد.»

رویترز
سربازان اسرائیلی در بلندی‌های جولانرویترز

از سوی دیگر خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از معاون دیگر وزیر خارجه این کشور، سرگئی ریابکف نوشت: « روسیه با وجود تصمیم آمریکا برای ترک توافق هسته‌ای و وضع تحریم های جدید علیه ایران، قاطعانه متعهد به ادامه رابطه مسکو با تهران و عمیق‌تر کردن آن است.»

مقامات ایرانی هنوز به این اخبار واکنش رسمی نشان نداده‌اند.

منابع بیشتر • تاس، اینترفاکس

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت خارجه سوریه: خصومت اسرائیل علیه دمشق وارد مرحله تازه‌ای شده است

کاخ سفید «حملات موشکی تحریک‌آمیز» ایران را از خاک سوریه محکوم کرد

با مصوبه پارلمان اسرائیل دست نتانیاهو برای اعلام جنگ بازتر شد