دست کم پنج کشته در حملات انفجاری و انتحاری کابل

کابل
کابل Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان و گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش هر دو مسئولیت این حملات را برعهده گرفته اند این درحالیست که سرویس های امنیتی افغانستان حملات انتحاری و انفجاری روز چهارشنبه را به شبکه حقانی، متحد طالبان و گروه افراطی لشکر طیبه پاکستان نسبت می دهند.

آگهی

دست کم پنج نفر عصر روز چهارشنبه در پی حملات متعدد و هماهنگ شده به دو مقر پلیس در کابل کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه چندین انفجار مهیب که با شنیده شدن صدای رگبار گلوله همراه بود ظهر روز چهاشنبه پایتخت افغانستان را به لرزه انداخت. از سوی دیگر منابع پلیس در افغانستان اعلام کردند یک حمله انتحاری دیگر بعد از ظهر روز چهارشنبه در کابل انجام شده است.

طالبان و گروه داعش هر دو مسئولیت این حملات را برعهده گرفته اند این درحالیست که سرویس های امنیتی افغانستان حملات انتحاری و انفجاری روز چهارشنبه را به شبکه حقانی، متحد طالبان و گروه افراطی لشکر طیبه پاکستان نسبت می دهند.

یک سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده است این حملات جدا از پنج کشته، شانزده مجروح نیز برجای گذاشته است.

به گفته نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، در حمله نخست که گروه داعش مسئولیت آنرا بر عهده گرفته دو نیروهای پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند. هدف این حمله مقر نیروهای پلیس در محله ای شیعه نشین واقع در شهر کابل بوده است.

مسئولیت حمله دوم را طالبان برعهده گرفته که طبق گزارش رسانه های محلی، در حوزه دهم منطقه امنیتی پلیس کابل روی داده است. بر اساس این گزارش حمله پس از چند ساعت درگیری و با از پا درآمدن چهار مهاجم حوالی ساعت ۶ عصر پایان یافت.

بیشتر بخوانید:

روایت خبرنگار یورونیوز از «روز خونین رسانه‌‌ها» در کابل

در هفته‌های اخیر ده‌ها تن در جریان حوادث مشابه در کابل کشته شده‌اند، از جمله انفجارهای پیاپی روز ۳۰ آوریل که به کشته شدن ۲۶ نفر از جمله ۹ خبرنگار منجر شد.

گروه طالبان روز ۲۵ ماه آوریل اعلام کرده بود که حملات بهاره خود را به زودی آغاز خواهد کرد. با این حال طالبان هنوز مسئولیت انفجارهای روز چهارشنبه را نپذیرفته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داعش مسئولیت حمله مرگبار دوشنبه در کابل را بر عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله مرگ بار جلال آباد را بر عهده گرفت

انفجار انتحاری در کابل ناکام ماند