Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش مجلس به تصمیم ترامپ: نمایندگان برجام و پرچم آمریکا را آتش زدند

آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس ایران
آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس ایران Copyright منبع: خبرگزاری خانه ملت
Copyright منبع: خبرگزاری خانه ملت
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان مجلس ایران در آغاز جلسه علنی روزچهارشنبه در حالی که شعار«مرگ بر آمریکا» سر می دادند، پرچم این کشور و نسخه ای از برجام را آتش زدند.

آگهی

جلسه علنی روزچهارشنبه مجلس ایران با فریادهای مکرر «مرگ بر آمریکا» نمایندگان آغاز شد.

نمایندگان مجلس ایران در آغاز جلسه علنی روزچهارشنبه در حالی که شعار«مرگ بر آمریکا» سر می دادند، پرچم این کشور و نسخه‌ای از برجام را آتش زدند.

در واکنش به این اقدام نمایندگان، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران گفت: «مراقب باشید مجلس را به آتش نکشید.»

این اقدام نمایندگان مجلس ایران در واکنش به تصمیم روز سه‌شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بر خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:آمریکا از برجام خارج شد

واکنش لاریجانی

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نیز در نطق خود سخنان دونالد ترامپ در مورد ایران را «خام» و «سخیف» خواند و او را فردی فاقد کفایت عقلانی لقب داد و تاکید کرد که ایران می‎تواند او را سر عقل بیاورد.

آقای لاریجانی در ادامه سخنان خود آقای ترامپ را به تناقض گویی‎ متهم کرد و گفت: «او یک روز می‌گوید ملت کره شمالی را نابود می‌کند و رهبر آن را برکنار می‎کند ولی یک روز می‌گوید او فرد محترمی است و با او مذاکره می‌کند. یک روز می‎گوید به زودی از سوریه خارج می‌شود اما دو روز بعد به سوریه حمله می‌کند. شب گذشته هم گفت که من حرفی را که بزنم اجرا می‌کنم. اما او فکر می‌کند تاریخ کشورها همچون ذهن فراموشکار او دچار نسیان می‌شود.»

رئیس مجلس ایران اقدامات رئیس جمهوری آمریکا از جمله خروج از برجام را عامل افزایش بی اعتمادی به آمریکا دانست و تصریح کرد که ملت ایران برای حل مسائل همواره مسیر گفت و گو را دنبال می‌کند.

بیشتر بخوانید:روحانی: خوشحالم که یک موجود مزاحم از برجام خارج شده است

آقای لاریجانی ضمن حمایت از موضع حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در قبال خروج آمریکا از برجام گفت که ایران چون به دنبال ماجراجویی نیست، چند هفته‌ای به اروپا فرصت می‌دهد و این فرصت تنها برای اتمام حجت با غرب است.

به اعتقاد او در شرایط فعلی امید چندانی به پایبندی اروپا به برجام وجود ندارد ولی ایران برای اثبات حسن نیت خود تمام راه حل های مسالمت آمیز را طی خواهد کرد ولی پس از آن هیچ تعهدی نخواهد داشت که در جایگاه پیشین هسته‌ای خود باقی بماند و سازمان انرژی هسته‌ای ایران باید آماده باشد تا طبق قانون «اقدام متقابل» وارد عمل شود.

نطق آقای لاریجانی با شعارهای «الله اکبر» نمایندگان مورد حمایت قرار گرفت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونق کارگاه‌های تولید پرچم آمریکا و اسرائيل در ایران

لاریجانی به زحمت رئیس مجلس ماند

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم