افشاء دومین سفر رهبر کره شمالی به چین

دومین دیدار رسمی رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری چین
دومین دیدار رسمی رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری چین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از سفر رهبر کره شمالی به چین و انتشار شایعه آن توسط رسانه‌های ژاپنی، تلویزیون دولتی چین روز سه‌شنبه تصاویر این سفر را منتشر کرد.

آگهی

یک روز پس از سفر رهبر کره شمالی به چین و انتشار شایعه آن توسط رسانه‌های ژاپنی، تلویزیون دولتی چین روز سه‌شنبه تصاویر دیدار رهبران دو کشور را منتشر کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دومین سفر رسمی خود به چین با سفر به شهر دالیان با شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین دیدار کرد.

 در این دیدار رئیس جمهوری چین حمایت خود را از مذاکرات کره شمالی و ایالات متحده آمریکا اعلام کرد.

در همین حال رسانه‌های کره شمالی از حمایت رهبر این کشور از توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با چین در جریان مذاکراتش با آقای جین‌پینگ خبر دادند.

بیشتر بخوانید:رهبر کره‌شمالی: سلاح هسته‌ای به دردسرش نمی ارزد؛ توسعه اقتصادی مهم‌تر است

برخی کارشناسان معتقدند، تلاش آقای کیم برای نزدیک شدن به متحد دیرین خود یعنی چین، تلاشی است برای جلب حمایت این کشور برای متوقف ساختن زودتر تحریم‌های اقتصادی وضع شده علیه فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی است.

تلویزیون دولتی چین روز سه‌شنبه تصاویر قدم زدن رهبران دو کشور را در ساحل شهر دالیان و نیز مذاکرات دو جانبه آنها را دور یک میز پخش کرد. تلویزیون دولتی چین اعلام کرده که آغاز این سفر روز دوشنبه بوده و طی دو روز رهبران دو کشور با هم مذاکره کرده‌اند.

در پایان گفت‌وگوهای دو جانبه، رئیس جمهوری چین ضمن ابراز خشنودی از این دیدار، آن را گامی مثبت در جهت تحکیم روابط دو جانبه و بهبود شرایط در شبه جزیره کره ارزیابی کرد. آقای کیم هم اعلام کرد که این دیدار و نتایج آن بسیار رضایت‌بخش بود.

بیشتر بخوانید:قطار لوکس کیم جونگ اون برای سفر به پکن

رهبر کره شمالی اواخر ماه دسامبر نیز برای مذاکره با آقای جین‌پینگ به پکن، پایتخت چین سفر کرده بود که نخستین سفر خارجی رهبر کره شمالی از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۱ به شمار می‌رفت.

دومین حضور آقای کیم در چین، بلافاصله پس از حضور تاریخی ماه مارس او در کره جنوبی و پیش از دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از اهمیت بالای برخوردار است.

بیشتر بخوانید:پیشنهاد ترامپ برای مکان دیدار با رهبر کره شمالی

رسانه‌های ژاپن صبح روز سه شنبه با انتشار تصاویری از یک هواپیمای متعلق به کره شمالی در شهر دالیان مدعی شده بودند که احتمالا آقای کیم به چین سفر کرده است، شایعه‌ای که به سرعت به واقعیت پیوست.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر کره شمالی باز هم به چین رفت

آمریکا دعوت از چین برای شرکت در بزرگترین رزمایش دریایی جهان را پس گرفت

خبرنگاران خارجی برای شرکت در مراسم نابودی تاسیسات هسته‌ای به کرۀ شمالی رفتند