Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران هشدار داد: آمریکا در صورت خروج از برجام باید تاوان سنگینی بپردازد

ایران هشدار داد: آمریکا در صورت خروج از برجام باید تاوان سنگینی بپردازد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه در عین حال در مورد تصمیم ترامپ در ارتباط با ماندن یا خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۲۲ اردیبهشت، گفت: «من هنوز زود می‌دانم که در این ارتباط پیش‌بینی و یا صحبتی کنیم. به نظرم کمی باید صبر کرد، ما مردم صبوری هست.

آگهی

ایران بار دیگر نسبت به خروج آمریکا از برجام هشدار داد. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: «آمریکا در صورت خروج از برجام باید تاوان سنگینی بپردازد.»

بهرام قاسمی در نشست خبری هفتگی خود تاکید کرد: «برجام ویژگی‌های خود را دارد و یک توافق چندجانبه و بین‌المللی است و خروج از برجام به سادگی امکان‌پذیر نیست.»

سخنگوی وزارت خارجه در عین حال در مورد تصمیم ترامپ در ارتباط با ماندن یا خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۲۲ اردیبهشت، گفت: «من هنوز زود می‌دانم که در این ارتباط پیش‌بینی و یا صحبتی کنیم. به نظرم کمی باید صبر کرد، ما مردم صبوری هستیم.»

تأئید گفتگوی ایران با چهار کشور اروپایی در مورد یمن

بهرام قاسمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر شرط آمریکا در ارتباط با ماندن در برجام در صورت مهار فعالیت‌های ایران در منطقه و نیز در مورد این که در روز پنج‌شنبه هفته گذشته شاهد مذاکرات ایران و چهار کشور اروپایی در مورد مسائل منطقه از جلمه یمن بودیم، آیا توافق جدیدی بین ایران و اروپا در این ارتباط صورت گرفته است؟ گفت: «توافق جدیدی صورت نگرفته است و نخواهد گرفت.»

وی ادامه داد: «مذاکرات رم در ادامه مذاکراتی بود که در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ انجام گرفت و در این مذاکرات ایران و نمایندگان چهار کشور اروپایی آلمان، فرانسه، ایتالیا و انگلستان حضور داشتند.»

قاسمی افزود: «در این مذاکرات در مورد مسائل یمن و مشکلاتی که مردم این کشور با آن روبرو هستند و همچنین انجام کمک‌های بشر دوستانه به مردم این منطقه بحث و گفت‌وگو شد.»

قاسمی دیدار جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در نیویورک را تایید کرد.

بیشتر بخوانید:

روحانی: هرچقدر بخواهیم سلاح و موشک تولید می‌کنیم، به کسی ربطی ندارد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران گفتگوها با روسیه را برای ساخت یک نیروگاه هسته‌ای جدید از سر گرفت

در صورت خروج آمریکا از برجام، واکنش‌های احتمالی ایران چه خواهد بود؟

گروسی با ابراز نگرانی از حمله احتمالی اسرائیل: بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران از سر گرفته می‌شود