رویترز: احتمال پایان تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی عربستان

رویترز: احتمال پایان تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی عربستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته خبرگزاری رویترز تعطیلی اجباری فروشگاه‌ها برای اقامه نماز نیز احتمالا پایان خواهد یافت.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از احتمال پایان تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی عربستان و نیز تعطیلی اجباری مغازه‌ها در زمان پخش اذان خبر داد.

آگهی

به گزارش رویترز روزنامه عکاظ چاپ عربستان روز جمعه در وب‌سایت خود مطلبی در این باره منتشر کرده بود که بعد از دقایقی آنرا حذف کرد. خبرگزاری رویترز توانسته به این مقاله دست پیدا کند.

رویترز در تحلیل خود می‌نویسد این اقدام نشان می‌دهد که عربستان سعودی در صدد آماده کردن افکار عمومی برای اصلاحات عمیق اجتماعی است.

عکس از رویترز
دختران سعودی در باشگاه ورزشی در قطیف عربستانعکس از رویترز

مدیر «برنامه کیفیت زندگی» عربستان از پاسخ به خبرگزاری رویترز در این باره امتناع کرد اما گفت که از هر اقدامی که باعث افزایش کیفیت زندگی در عربستان شود حمایت می‌کند. وی رانندگی زنان و امکان حضور آنها در ورزشگاه‌ها را از جمله مواردی خواند که به افزایش کیفیت زندگی در عربستان منجر شده است.

مقررات حکومت محافظه کار مذهبی عربستان به ویژه در برخورد با زنان همواره مورد انتقاد فعالان حقوق بشر بوده است. با این وجود به نظر می‌رسد ولیعهد این کشور تلاش می‌کند تا مقررات اجتماعی را اصلاح کند.

از این جمله این اصلاحات می‌توان به کاهش برخورد پلیس اخلاقی با مردم در معابر عمومی اشاره کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز مدتی است که در شهرهای بزرگ پلیس مذهبی هنگام اذان شهروندان را مجبور به اقامه نماز نمی‌کند. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه های نظامی جهان در سال ۲۰۱۷ به بالاترین میزان از زمان جنگ سرد رسید

شرکت زنجیره‌ای سینمایی وکس ۶۰۰ سالن سینما در عربستان خواهد ساخت

چین در نشستی که روسیه دعوت نیست؛ توان و انگیزه عربستان از میزبانی مذاکرات صلح در اوکراین چیست؟