Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هاوایی؛ گدازه های آتشفشانی تا ارتفاع ۳۰ متری فوران کردند

هاوایی؛ گدازه های آتشفشانی تا ارتفاع ۳۰ متری فوران کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته آژانس دفاع ملی در اثر زمین لرزه ناشی از فوران آتشفشانی شکاف‌هایی در سه خیابان ناحیه شرقی جزیره ایجاد شده است. این آژانس به ساکنان هشدار داده بود که منطقه را ترک کنند.

آگهی

فوران آتشفشان در جزیره هاوائی، گدازه های آتشفشانی را تا ارتفاع سی متری به آسمان پرتاب کرد. دود و خاکستر این فوران آتشفشانی همچون ستونی بلند تا صدها متر در آسمان بالا رفت.

در اثر این فوران چندین خانه در نزدیکی این آتشفشان تخریب شده است.

آژانس دفاع ملی گفته است در اثر زمین لرزه ناشی از فوران آتشفشانی شکاف‌هایی در سه خیابان ناحیه شرقی جزیره ایجاد شده است. این آژانس به ساکنان هشدار داده بود که منطقه را تخلیه کنند.

فعالیت تازه این آتشفشان یک روز پس از فوران آتشفشان کیلوا رخ داد.

استفن کلپر از ساکنانی که منطقه آتشفشانی را ترک کرده می گوید: «ما می توانستیم صدای گدازه ها را از داخل خانه بشنویم که نزدیک به فوران کردن بود. فکر کنم وقتی ما خانه را ترک کردیم هنوز خانه مان سالم بود. همسایه مان دوان دوان بیرون آمد و گفت این چه صدای مهیبی است؟‌ او گفت که هرگز در ۴۰ سال گذشته چنین صدایی نشنیده است.»

مرکز تحقیقات زمین شناسی آمریکا گفته است که حرکت گدازه ها بیشتر از چند متر نخواهد بود. آنها گفته اند که تحرکات زمین ادامه خواهد داشت و تکان‌های زمین لرزه در منطقه افزایش یافته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آگونگ؛ آتشفشانی که جزیرهٔ بالی اندونزی را تهدید می‎کند