همسر کیم کارداشیان: بردگی یک انتخاب است

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
همسر کیم کارداشیان: بردگی یک انتخاب است

یک خواننده معروف آمریکایی می‌گوید بردگی یک «انتخاب» است.

کانیه وست، ستاره موسیقی رپ آمریکا و همسر کیم کارداشیان، ستاره و مانکن معروف روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت در یک مصاحبه جنجال‌برانگیز گفت: «می‌گویند دوران برده‌داری ۴۰۰ سال طول کشیده. ۴۰۰ سال؟ پس می‌توان گفت که بردگی یک انتخاب است.»

این خواننده سیاهپوست که تاکنون با اعلام حمایت خود از دونالد ترامپ در جامعه آمریکا جنجال بر پا کرده بود، در گفتگویی به مناسبت انتشار دو آلبوم جدیدش گفت: «ما در یک زندان ذهنی قرار داریم. البته من ترجیح می‌دهم بگویم "زندان" زیرا "برده" را بیشتر برای سیاهان به کار می‌برند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کانیه وست ۴۰ ساله که همواره پر حاشیه بوده است، در واکنش به جنجال مطبوعاتی بر سر سخنان اخیرش، در صفحه توئیتر خود نوشت: «قطعا من می‌دانم که برده‌ها به میل خود به زنجیر در نیامده و سوار کشتی نشده‌اند. چیزی که من می‌خواستم بگویم این است که ما خودمان ذهنیت بردگی داشته‌ایم زیرا با وجود آن که تعدادمان بیشتر بوده، [در طول دوران ۴۰۰ ساله برده‌داری] در وضعیت بردگی مانده‌ایم. ما نمی‌توانیم ۴۰۰ سال دیگر هم زندانی ذهنیت خودمان باقی بمانیم.»

کانیه وست تاکنون به دلیل اعلام حمایت خود از دونالد ترامپ که او را «برادر» می‌نامد، از سوی بسیاری از خوانندگان رپ و هیپ‌هاپ به ویژه خوانندگان سیاهپوست مورد انتقاد قرار گرفته و طرد شده است.

کانیه وست به همراه رئیس جمهوری مورد علاقه‌اش دونالپ ترامپ

برای آگاهی از اخبار جهان نسخه iOS یا اندروید اپلیکیشن یورونیوز را دریافت کنید. (زبان برنامه را در منوی تنظیمات به فارسی تغییر دهید)