اکران فیلم «عصبانی نیستم» با موضوع دانشجویان ستاره‌دار پس از ۵ سال توقیف

اکران فیلم «عصبانی نیستم» با موضوع دانشجویان ستاره‌دار پس از ۵ سال توقیف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» با موضوع دانشجویان ستاره دار پس از ۵ سال توقیف و دریافت و لغو پنج مجوز اکران به روی پرده سینماهای ایران رفت.

آگهی

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» با موضوع دانشجویان ستاره دار پس از ۵ سال توقیف و دریافت و لغو پنج مجوز اکران به روی پرده سینماهای ایران رفت.

«عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمشیان، محصول سال ۱۳۹۲ روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ اکران شد. نوید محمدزاده و باران کوثری بازیگران نقش اول این فیلم هستند.

این فیلم در شصت و چهارمین دوره جشنواره برلین تنها نماینده ایران بود و با استقبال تماشاگران مواجه شد. در جشنواره فیلم فجر همان سال نیز نوید محمد زاده و باران کوثری برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول شدند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما در نهایت رضا عطاران موفق به دریافت سیمرغ طلایی بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. عطاران در مصاحبه‌ با کافه سینما گفت‌: «این سیمرغ متعلق به من نیست زیرا رای هیات‌ داوران جشنواره فجر انتخاب نوید محمدزاده به‌عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره بوده است. به همین خاطر این جایزه را متعلق به ایشان می‌دانم نه خودم.»

در میانه‌های مراسم اختتامیه سی‌ و دومین جشنواره فیلم فجر نامه‌ای از رضا درمیشیان تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان فیلم «عصبانی نیستم» خوانده شد مبنی بر اینکه برای حفظ آرامش سینمای ایران از جوایز خود می گذرد.

قرارداد اکران «عصبانی نیستم» در شهریور ۱۳۹۳ به ثبت رسید اما کمیسیون فرهنگی مجلس در نامه‌ای از وزارت ارشاد خواست تا این فیلم و ۷ فیلم دیگر را تحت عنوان «مرتبط با فتنه» لغو مجوز کند.

«عصبانی نیستم» نهایتا پس از بیانیه تهدید آمیز بسیج دانشگاه امام صادق از نوبت اکران خارج شد. دراین بیانیه آمده بود که وزارت ارشاد در صورت اکران این فیلم «سیلی می‌خورد.»

بیشتر بخوانید:

به گفته رسانه‌ها نسخه اکران شده فعلی ۲۱ دقیقه کوتاه‌تر از نسخه اصلی است. باران کوثری در اولین اکران این فیلم گفت: «شما هم مردم درجه یکی هستید که تک تک ساعت‌های این پنج سال را کنار رضا درمیشیان و فیلمش ایستادید. این فیلم اگر امروز اکران می شود فقط نتیجه پیگیری ما نیست، نتیجه مطالبه شما هم هست. به رضا درمیشیان همیشه می‌گفتم که اگر گفتند فیلم باید صحنه‌هایش دربیاید، حتی نمایش یک پلان از آن روی پرده سینما پیروزی است.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

«عصبانی نیستم» داستان دانشجویی را روایت می‌کند که در دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد و در سال‌های پس از انتخابات ۸۸ از تحصیل محروم و «ستاره‌دار» شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

این سه‌شنبه شب یا آن سه‌شنبه شب؟ چهارشنبه‌سوری امسال دقیقاً چه روزی است؟

گرایش جوانان ایرانی به خالکوبی؛ تاتوکاران با همه محدودیت‌ها به کار خود ادامه می‌دهند

مونا مهرجویی در مراسم تشییع داریوش مهرجویی و همسرش: به قول پدرم قاتلین میان ما هستند