رئیس فیفا پیشنهاد برگزاری «مینی جام‌جهانی» را داد

رئیس فیفا پیشنهاد برگزاری «مینی جام‌جهانی» را داد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، طرحی را پیشنهاد داده است که طی آن هر دو سال یک بار جام جهانی کوچک با حضور هشت تیم بین المللی برگزار شود.

آگهی

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در پیامی خصوصی به اعضای نهاد تصمیم‌گیر فیفا پیشنهاد داده است که هر دو سال یک بار یک دوره جام جهانی کوچک با حضور هشت تیم بین المللی برگزار شود.

برگزاری این تورنمنت تحت عنوان «۸ فینالیست» نقطه اوج یک دوره مسابقات موسوم به لیگ جهانی ملت‌ها خواهد بود. فیفا برآورد می‌کند راه‌اندازی این مسابقات، که در چارچوب برنامه اصلاحات در فوتبال جهان انجام می‌شود، در یک دوره ۱۲ ساله هزینه‌ای برابر ۲۵ میلیارد دلار داشته باشد.

در نامه‌ای که نسخه ای از آن به دست خبرگزاری رویترز رسیده رئیس فیفا پیشنهاد داده که این تورنمنت در ماه اکتبر یا نوامبر سال‌های فرد برگزار شود. مبدأ رقابت‌ها نیز سال ۲۰۲۱ پیشنهاد شده است.

مطابق این نامه که به اعضای شورای تصمیم‌گیری فیفا فرستاده شده است، گروهی «جدی و مصمم» از سرمایه گذاران ابراز آمادگی کرده اند تا مبلغ ۲۵ میلیارد دلار در این رقابت‌ها که نوعی جام‌جهانی باشگاهی به حساب می‌آید و در سال ۲۰۲۱ با حضور ۲۴ تیم آغاز خواهد شد سرمایه‌گذاری کنند. نامه دقیقا مشخص نکرده است که به هر منطقه چند سهمیه تعلق خواهد گرفت.

مطابق این طرح، جام کنفدراسیون‌ها که اکنون هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود منحل خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم معرفی بهترین‌های فیفا در سال ۲۰۲۰ آخر تابستان برگزار نمی‌شود

آغاز سفر «جام جهانی فوتبال» به ۵۰ کشور جهان

سهمیه بندی جدید فیفا برای جام جهانی 2026