Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سهمیه بندی جدید فیفا برای جام جهانی 2026

سهمیه بندی جدید فیفا برای جام جهانی 2026
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیفا سهمیه بندی جدید قاره های مختلف برای حضور در رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرد.

آگهی

فیفا سهمیه بندی جدید قاره های مختلف برای حضور در رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۶ را اعلام کرد.

بر این اساس در پایانی نشستی که روز پنجشنبه میان جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و روسای شش کنفدراسیون مختلف گرفته شد، اروپا با ۱۶ تیم در این رقابت ها شرکت خواهد کرد و سهمیه قاره آسیا و آمریکای جنوبی به ترتیب به ۸ و ۶ تیم افزایش یافته است.

در بیانیه ای که فیفا پس از این نشست منتشر کرد برای کنفدراسیون فوتبال آفریقا ۴ سهمیه بیشتر در نظر گرفته شده (۹ سهمیه به جای ۵ سهمیه) و کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) نیز شش نماینده در این رقابت ها خواهند داشت.

در سهمیه بندی جدید نظر گرفته شده برای جام جهانی ۲۰۲۶، قاره اقیانوسیه که پیش از این نیم سهمیه ای بود و برای صعود به مرحله نهایی جام جهانی باید در پلی آف شرکت می کرد از یک سهمیه برای صعود مستقیم برخوردار خواهد بود. دو سهمیه باقی مانده نیز در پایان به دو تیم برتر یک پلی آف شش تیمی با حضور پنج تیم از کنفدراسیون های مختلف به جز یوفا، به اضافه کشور میزبان تعلق خواهد گرفت.

تصمیم برای افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی از ۳۲ به ۴۸ تیم دهم ژانویه پس از پیشنهاد اینفانتینو مورد تایید فیفا قرار گرفت.

سهمیه بندی جدید جام جهانی ۴۸ تیمی نهم ماه مه قرار است دو روز پیش از برگزاری کنگره فیفا به تایید شورای این نهاد بین المللی اداره کننده فوتبال برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ را میزبانی می‌کند

پایان امباپه در پاریس؛ ستاره فرانسوی رسما اعلام کرد از پاری‌سن‌ژرمن جدا می‌شود

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود