ایرفرانس پروازهای زمستانی به تهران را متوقف می‌کند

ایرفرانس پروازهای زمستانی به تهران را متوقف می‌کند
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این اقدام نشان می‌دهد که تا چه حد عدم تردید نسبت به توافق هسته‌ای شروع به تاثیر گذاشتن روی احساسات شرکت‌ها نسبت به ایران کرده است.»

آگهی

شرکت هواپیمایی ایرفرانس روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پس از «دو سال فعالیت با بازده اقتصادی ضعیف» پروازهای مستقیمش به تهران را از ماه اکتبر سال جاری به صورت موقت به حالت تعلیق درخواهد آورد.

در این اطلاعیه آمده است که پروازهای ایرفرانس مابین پاریس و تهران در از این پس منحصرا در زمان تابستان برقرار خواهد بود.

پروازهای سه‌بار در هفته میان فرودگاه بین المللی تهران و شارل دوگل پاریس در ۸ آوریل ۲۰۱۶ افتتاح شد. خدمات حمل و نقل هوایی این شرکت در سال ۲۰۰۸ و در پی اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر علیه ایران متوقف شده بود.

بیشتر بخوانید:پرواز ایرفرانس پس از هشت سال با مهمانداران با حجاب وارد ایران شد

تبلیغ شرکت هواپیمایی ایرفرانسه برای پروازهای سه بار در هفته به تهران

در ۵ آوریل امسال شرکت هواپیمایی Joon مدیریت این پروازها را بر عهده گرفته بود و اکنون با اعلام شرکت ایرفرانس از روز ۲۸ اکتبر امسال تا آخر ماه مارس ۲۰۱۹ بین دو پایتخت پرواز مستقیمی صورت نخواهد گرفت.

یک سخنگوی ایرفرانس ارتباط اقدام اخیر این شرکت را با مسائل دیپلماتیک رد کرد.

او در واکنش به سوال مبنی بر اینکه آیا بخشی از این تصمیم به خاطر آینده‌ توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی گرفته است؟ پاسخ منفی داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به همتایان اروپایی‌اش تا ۱۲ ماه مه مهلت داده است تا نسبت به «تصحیح اشتباهات وحشتناک» توافق هسته ای با ایران اقدام کنند. خطاهایی که می‌توانند باعث فروپاشی توافق و بازگشت تحریم‌ها شوند.

یک دیپلمات ارشد اروپایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: «این اقدام [ایرفرانس] نشان می‌دهد که تا چه حد عدم تردید نسبت به توافق هسته‌ای شروع به تاثیر گذاشتن روی احساسات شرکت‌ها نسبت به ایران کرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعداد پروازهای هواپیمایی قطر به ایران افزایش می‌یابد

طولانی ترین پرواز هوایی جهان در نیویورک به زمین نشست

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان