Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تجمع روز کارگر در برابر خانه کارگر و مجلس ایران

تظاهرات در خانه کارگر
تظاهرات در خانه کارگر Copyright عکس از ایلنا
Copyright عکس از ایلنا
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت حسن روحانی مجوزی برای راهپیمایی روز کارگر در تهران صادر نکرده است.

آگهی

همزمان با روز جهانی کارگر، شماری از کارگران ایران در مقابل خانه کارگر و مجلس این کشور تجمع اعترضی تشکیل دادند.

تجمع روز جهانی کارگر در روز نخست ماه مه، ۱۱ اردیبهشت ماه، از سوی گروه اتحاد بازنشستگان و ۵ تشکل مستقل کارگری در مقابل خانه کارگر و مجلس برگزار شد.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، نیروهای انتظامی و امنیتی تاکنون دست‌کم ۳ تن را در تظاهرات مقابل مجلس بازداشت کرده اند. نام بازداشت شدگان حسین آذر گشسب، محسن ثقفی و پیمان احمدی ذکر شده است. در همین حال خبرگزاری ایلنا نیز اعلام کرد که شمار بازداشت شدگان این تجمع به ۶ نفر رسیده است.

دولت حسن روحانی مجوزی برای راهپیمایی روز کارگر صادر نکرده است.

حضور کارگران بازنشسته در برابر خانه کارگر، عکس از ایلنا

حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با حضور در خانه کارگر و تشریح شرایط سخت کارگران در کشور گفت: «این چه منطقی است که به کارگران در روز خودشان؛ مجوزی برای راهپیمایی و بیان خواسته‌ها و مطالباتشان نمی‌دهند؟»

حسین حبیبی، دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران که در این تجمع حضور داشت تأکید کرد که کارگران ستون فقرات جامعه هستند.

آقای حبیبی با بیان اینکه وظیفه دولت‌ها این است که زندگی درخور شان انسانی را برای مردم فراهم کنند، یادآور شد: «جامعه کارگری ایران در این سال‌ها جز رنج و ملامت چیز دیگری ندیدند. ما امروز جمع شدیم تا با اتحاد در مقابل مشکلاتی که به ما تحمیل می‌شود، بایستیم.»

وی افزود: «مقصر اصلی مشکلات جامعه کارگری نه تنها دولتمردان و کارفرمایان بلکه خود ما هستیم چراکه نماینده مجلس تعیین می‌کنیم اما بعد او را رها کرده و رصد نمی‌کنیم. چند نفر از ما عملکرد نمایندگان مجلس را رصد می‌کنند؟»

از سه سال پیش تا کنون خانه کارگر ایران همواره مجوز برگزاری مراسم روز جهانی کارگر را از استانداری تهران دریافت می‌کرد. با این حال شماری از نهادها و تشکل‌های مستقل کارگری، مراسم جداگانه‌ای برگزار می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور احکام حبس و شلاق برای ۱۵ کارگر معترض هپکو اراک

سقوط بالابر در چیتگر تهران جان ۶ کارگر ایرانی و افغان را گرفت

درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان در استانبول؛اتحادیه‌های کارگری یاد قربانیان ۱ مه ۱۹۷۷ را گرامی داشتند