ایران اظهارات نتانیاهو را «نمایش مضحک تبلیغاتی» خواند

بهرام قاسمی
بهرام قاسمی   -  Copyright  Mehr
نگارش از مسعود سالاری

«سران رژیم صهیونیستی بقای رژیم نامشروع و دروغ‌بنیان خود را در تهدید انگاری دیگران با استفاده از شارلاتانیسم نخ‌نمای عصر جاهلیت و بی‌خبری افکار عمومی جهانیان می‌بینند که بیهودگی و بی‌ثمری آن بیش از پیش آشکار است.»

ایران ادعای بنیامین نتانیاهو در مورد برنامه هسته‌ای این کشور را یک «نمایش مضحک تبلیغاتی» خواند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات روز دوشنبه بنیامین نتانیاهو آن را «یکی از آخرین سریال‌های تکراری از نمایش‌های بی‌ثمر و شرم‌آور در مورد برنامه هسته‌ای مخفی ایران» نامید. وی این سخنان را «دست و پا زدن‌های بی‌حاصل ورشکسته‌ای دروغ پرداز و رسوا» خواند که جز «دروغ‌پراکنی و دغل کاری»، «متاعی برای عرضه نداشته و ندارد».

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه دهم اردیبهشت ادعا کرده بود که ایران مخفیانه به «ساخت سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهد». آمریکا نیز تاکنون از این اظهارات استقبال کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود: «سران رژیم صهیونیستی [اسرائیل] بقای رژیم نامشروع و دروغ‌بنیان خود را در تهدید انگاری دیگران با استفاده از شارلاتانیسم نخ‌نمای عصر جاهلیت و بی‌خبری افکار عمومی جهانیان می‌بینند که بیهودگی و بی‌ثمری آن بیش از پیش آشکار است.»

بیشتر بخوانید:

پیش از این واکنش رسمی، عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران نیز به سخنان نتانیاهو واکنش نشان داده بود. وی شامگاه دوشنبه ضمن «جعلی و ساختگی» خواندن اسناد ارائه شده توسط گزارش نخست وزیر اسرائیل به شبکه دوم تلویزیون ایران گفت: «این که نتانیاهو ۱۰ روز مانده به اعلام تصمیم ترامپ درباره برجام این نمایش را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری بر تصمیم ترامپ است.»

آقای عراقچی از آن چه که «بسیج همگانی برای از بین بردن برجام» خواند، انتقاد کرده و تاکید کرد که ایران برای همه سناریوها آمادگی دارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز پیش از سخنرانی آقای نتانیاهو با انتشار توییتی وی را «پسری» خوانده بود که از «چوپان دروغگو بودن دست برنمی‌دارد.»

قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز ۱۲ مه / ۲۲ اردیبهشت موضع جدید خود در مورد برجام را اعلام کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ایران و اسرائیل