وقتی ماکرون و ترامپ خیلی «رفیق» می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وقتی ماکرون و ترامپ خیلی «رفیق» می شوند

بر خلاف برخورد عجیب غریب رئیس جمهوری فرانسه و ایالات متحده در حاشیه اجلاس سال گذشته ناتو، در طول سفر سه روزه امانوئل ماکرون به واشنگتن، وی و دونالد ترامپ بارها در صحبت‌هایشان و با زبان بدن و رفتار، دوستانه بودن رابطه خود را نه فقط در سطح دیپلماتیک که در مقیاس شخصی نیز نشان دادند.

رویترز
امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ حین کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفیدرویترز

گرمی روابط روز سه‌شنبه در مراسم استقبال از امانوئل ماکرون و همسرش برژیت زمانی آغاز شد که دو رئیس جمهور با روبوسی و در آغوش کشیدنی گرم با یکدیگر احوالپرسی کردند.

بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۴ آوریل در دیدار دو رئیس جمهور ایالات متحده و فرانسه، دونالد ترامپ شانه‌های ماکرون را به آرامی تکاند و گفت که  «شوره» روی کت او بوده است. وی رو به خبرنگاران گفت: «باید او را از هر لحاظ عالی کنیم. البته او همینطوری هم عالی است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
تکاندن کت ماکرون توسط ترامپ در سفر رئیس جمهوری فرانسه به واشنگتنرویترز

گرفتن دست یکدیگر در هنگام عبور از بخش غربی کاخ سفید، فشردن دست هم در هنگام صحبت کردن، روی پای یکدیگر زدن و ابراز محبت مداوم، از نشانه‌هایی بود که دو رئیس جمهور در مدت دیدار برای نشان دادن رابطه دوستانه و صمیمی از خود نشان دادند.

بیشتر بخوانید:ماکرون بهترین دوست اروپایی ترامپ

رویترز
مهمانی شام کاخ سفید با حضور رئس جمهوری فرانسهرویترز

سفر امانوئل ماکرون به واشنگتن با هدف گفتگو و مذاکره با دونالد ترامپ درباره اختلافات نظر اروپا با دولت آمریکا صورت گرفت. مساله توافق هسته‌ای با ایران، پیوستن مجدد ایالات متحده به پیمان تغییرات اقلیمی پاریس و خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه از جمله مواردی است که در این سفر به آن پرداخته شد.

بیشتر بخوانید:ترامپ و برجام؛ از پیشنهاد ماکرون برای توافق جدید تا واکنش ایران

ماکرون و ترامپ پس از کنفرانس خبری