Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز سفر رسمی ماکرون به آمریکا زیر سایه اختلاف بر سر برجام

دونالد ترامپ، برژیت ماکرون، ملانیا ترامپ و امانوئل ماکرون در کاخ سفید
دونالد ترامپ، برژیت ماکرون، ملانیا ترامپ و امانوئل ماکرون در کاخ سفید Copyright رویترز/Joshua Roberts
Copyright رویترز/Joshua Roberts
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه تاکید کرد که موضع رئیس جمهوری آمریکا در مورد توافق هسته ای با ایران تغییری نکرده است.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه سفر رسمی خود به ایالات متحده را برای مذاکره با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بر سر موضوعات مختلف از جمله توافق هسته ای با ایران و تجارت جهانی آغاز کرد.

رئیس جمهوری فرانسه پس از آنکه به همراه همسرش در کاخ سفید مورد استقبال دونالد ترامپ و بانوی اول آمریکا قرار گرفت از دفتر کار رئیس جمهوری آمریکا بازدید کرد.

روسای جمهور دو کشور سپس در باغ کاخ سفید یک اصله نهال بلوط را که امانوئل ماکرون به دونالد ترامپ هدیه داده بود غرس کردند. این نهال از محل نبرد «بلو وودز» در شمال فرانسه به آمریکا انتقال یافت. در جریان جنگ جهانی اول حدود ۹ هزار سرباز آمریکایی در این نبرد کشته شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روسای جمهور آمریکا و فرانسه

روسای جمهور دو کشور پس از آن به منزل جورج واشنگتن، اولین رئیس جمهوری ایالات متحده در ایالت ویرجینیا رفتند. منزل جورج واشنگتن به دلیل اتحاد او با فرانسه در جریان جنگ استقلال ایالات متحده آمریکا نماد رابطه دوستانه واشنگتن و پاریس است.

آینده نامشخص برجام

امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ در حالی دوشنبه شب به واشنگتن بازگشتند که قرار است مذاکرات رهبران دو کشور روز سه شنبه آغاز شود. روسای جمهور آمریکا و فرانسه در مورد توافق هسته ای ایران، تغییرات اقلیمی و تجارت جهانی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

رهبران اروپایی در حالی تلاش می کنند دونالد ترامپ را به حفظ برجام ترغیب کنند که سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه تاکید کرد که موضع رئیس جمهوری آمریکا در مورد توافق هسته ای با ایران تغییری نکرده است. به گفته سخنگوی کاخ سفید دونالد ترامپ همچون گذشته برجام را «توافقی بد» می داند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز قرار است روز جمعه به واشنگتن سفر کند. دونالد ترامپ باید تا روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) در مورد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران تصمیم گیری کند. رئیس جمهوری فرانسه در آستانه سفر به آمریکا در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» تاکید کرده بود که گزینه جایگزینی برای توافق هسته ای با ایران وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

روسای جمهور آمریکا و فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین و ماکرون: برجام باید حفظ شود

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران

تحقیقات جمهوری‌خواهان؛ رابرت مالی احتمالا واکنش‌های آمریکا در قبال اعتراضات ایران را افشا کرده است