ماکرون: ایالات متحده باید به برجام متعهد بماند

ماکرون: ایالات متحده باید به برجام متعهد بماند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من برنامه دیگری [برای برجام] ندارم. بگذارید به چارچوب کنونی عمل کنیم، زیرا بهتر از وضعیتی شبیه [پرونده] کره شمالی است.»

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با خبرنگاران گفت که برنامه جایگزینی برای برجام وجود ندارد و ایالات متحده باید تا زمانی که گزینه بهتری ندارد به آن متعهد بماند.

وی امروز در یک گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا گفت: «من برنامه دیگری [برای برجام] ندارم. بگذارید به چارچوب کنونی عمل کنیم، زیرا بهتر از وضعیتی شبیه [پرونده] کره شمالی است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برجام را بدترین معامله‌ ممکن خوانده است و به متحدان اروپایی خود برای همکاری با واشنگتن در جهت اصلاح برجام فشار می‌آورد. وی در روز دوازدهم ماه مه (۲۲ اردیبهشت) درباره ماندن در برجام یا ترک آن تصمیم خواهد گرفت.

آقای ماکرون در مصاحبه با فاکس نیوز همچنین به مساله سوریه اشاره کرد و اظهار داشت که فرانسه و آمریکا رابطه بسیار ویژه‌ای با هم دارند و «ماموریت دو کشور مبارزه با تروریسم» است.

رئیس جمهوری ایالات متحده در پی آن است تا نیروهایش سریع‌تر خاک سوریه را ترک کنند، با این حال امانوئل ماکرون هشدار داد در صورتی که این اتفاق روی دهد دست ایران به عنوان یکی از مدافعان بشار اسد در اتفاقات سوریه بازتر خوهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه در انتها با اشاره به موشک‌های بالستیک ایران گفت که قصد دارد تا با کامل کردن برجام قدرت ایران در منطقه را محدود کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاوروف: روسیه و چین جلوی تلاش آمریکا برای تخریب برجام می‌ایستند

ایتالیا و اتریش مانع تصویب تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران شدند

بریتانیا، فرانسه و آلمان به توافق برای همراهی با ترامپ ضدبرجام نزدیکتر شدند