Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سرنوشت اسبها و سگهای تعلیم دیده پلیس

سرنوشت اسبها و سگهای تعلیم دیده پلیس
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر سازمانی که از سگ یا اسب استفاده می‌کند مقررات داخلی خودش را در این باره دارد که این حیوانات وقتی دیگر نمی‌توانند کار کنند چه بر سرشان می‌آید و چقدر باید برایشان هزینه شود.

آگهی

وینا،‌ مادیان پیری است که حالا آرام در چمن‌ها می‌چرد و دیگر پوستش درخشش پیش را ندارد. او در روزهای اوجش وقتی ژاندارمری رومانی از او استفاده می‌کرد عادت داشت در خیابان سرش را بالا بگیرد و رژه برود.

اما تقریبا سه سال پیش بود که او بازنشست شد یعنی یک سازمان غیرانتفاعی در بخارست برایش سرپناهی تهیه کرد. او همراه دو اسب دیگر ژاندارمری، سه سال پیش به اینجا آورده شد. اما رفقایش دو سال است که مرده‌اند.

رادو ساندوی،‌ مدیر این سرپناه می‌گوید:‌ «او ۲۸ سال دارد و خیلی دوست داشتنی است. کسی حق ندارد سوار این اسبها بشود. بچه‌ها به او قند می‌دهند و دوست دارند نوازشش کنند.»

هیچ فرآیند تعریف شده‌ای برای حیواناتی نظیر وینا در رومانی وجود ندارد. هر سازمانی که از سگ یا اسب استفاده می‌کند مقررات داخلی خودش را در این باره دارد که این حیوانات وقتی دیگر نمی‌توانند کار کنند چه بر سرشان می‌آید و چقدر باید برایشان هزینه شود. یک لایحه تازه پیشنهاد کرده است که مبلغ ۶۴ یورو در ماه برای مراقبت دامپزشکی از آنها در نظر گرفته شود.

سخنگوی ژاندارمری بخارست می‌گوید وقتی اسبها و سگهای ژاندارمری از کار افتاده می‌شوند مأمورانی که با آنها کار کرده‌اند می‌توانند آنها را پیش خود ببرند یا اینکه این حیوانات به سازمان‌های دیگری سپرده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

اسبها ۱۳ سال و نیم و سگها ۷ سال می‌توانند برای ژاندارمری کار کنند. ژیژی اولنیک، افسرر پلیس مرزی رومانی حالا از سگی که ده سال برایش کار کرده نگهداری می‌کند. وی می‌گوید: «تا قبل از بازنشستگی هنوز چیزی به این حیوانات می‌دهند اما بعد از آن کسی به آنها فکر نمی‌کند، گرچه این حیوان سالها به کشور خدمت کرده است. اما من نمی‌تواستم این سگ را رها کنم. او همیشه با من بود. دست راست من بود.»

این سگ که لیز نام دارد یکی از چهار سگی بود که در سال ۲۰۱۷ پس از کار برای نیروی پلیس مرزی رومانی بازنشست شد. همه این سگها را افسرانی که با آنها کار می‌کردند به خانه بردند.

به گفته سخنگوی پلیس رومانی ۳۳۶ سگ در سال ۲۰۱۷ برای پلیس مرزی این کشور کار کردند. در این سال سگها نزدیک به ۷۵ هزار بسته‌ سیگار،‌ ۱۰۷۵ قرص اکستازی، ۳۲۴۰ قرص و ۱۶۷ آمپول مواد مخدر دیگر را شناسایی کردند.

در رومانی هم به تبعیت از کشورهایی همچون آلمان و فرانسه سگهای تعلیم دیده مرزبانان با خود افسران زندگی می‌کنند تا بتوانند پیوند عمیقتری با صاحبانشان برقرار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سال زندان برای کتک زدن توله سگ

مردی که سگ پلیس آمریکا را گاز گرفت بازداشت شد

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند