Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چارلز و ریاست بر اتحادیه کشورهای مشترک المنافع

چارلز و ریاست بر اتحادیه کشورهای مشترک المنافع
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه های بریتانیا می گویند چارلز ، پسر الیزابت دوم ملکه بریتانیا، جمعه ریاست اتحادیه کشورهای مشترک المنافع را عهده دار خواهد شد.

آگهی

چارلز، پسر ملکه الیزابت، جمعه ریاست اتحادیه کشورهای مشترک المنافع را برعهده گرفت. در همین راستا الیزابت ملکه بریتانیا در نشست اتحادیه کشورهای مشترک المنافع از کشورهای دیگر عضو خواست از پسرش در مقام پادشاه و رئیس اتحادیه کشورهای مشترک المنافع دفاع کنند.

ملکه بریتانیا متعهد شده است تا آخرین لحظه عمر از مقام خود استعفا نکند اما تحلیلگران می گویند الیزابت دوم در ۹۱ سالگی بسیار ضعیف شده است و ترجیح می دهد ولیعهد دست کم بصورت تشریفاتی پادشاه بریتانیا شود. منابع مطلع در دربار بریتانیا اعلام کرده اند که الیزابت دوم به حلقه نزدیکانش گفته است اگر تا ۹۵ سالگی زنده بماند اجازه خواهد داد قانون نایب‌السلطنتی اجرایی شود و طبق آن فرزند ارشدش با وجودی که خودش هنوز زنده است، قدرت را در دست بگیرد. مشکل اصلی با پادشاهی چارلز عدم محبوبیت کامیلا، همسر او است. در آخرین نظرسنجی ها بیشتر از ۶۷ درصد از شهروندان بریتانیا گفتند که به قدرت رسیدن کامیلا همسر دوم پرنس چارلز مخالف هستند. همچنین پس از مرگ دایانا، همسر اول چارلز که یکی از محبوب ترین شخصیت های بریتانیا در دو قرن اخیر بوده است، بسیاری از مردم بریتانیا علاقه زیادی به چارلز ندارند.

اتحادیه کشورهای همسود(مشترک المنافع) چیست؟

اتحادیه کشورهای مشترک المنافع یکی از قدیمی ترین اتحادیه هایی است که در جهان تشکیل شده است.۵۳ کشور جزو این اتحادیه هستند. عامل اصلی تشکیل این اتحادیه امپراطوری بریتانیا در قرن نوزدهم است. دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در کشورهای عضو این اتحادیه زندگی می کنند. نیجریه، هند، کانادا و استرالیا از عظیم ترین کشورهای عضو این اتحادیه هستند. کامرون، موزامبیک و رواندا تنها کشورهای عضو این اتحادیه هستند که هیچ گاه جزو مستعمرات امپراطوری بریتانیا نبوده اند.

عضویت در این اتحادیه داوطلبانه است و مهم ترین شعار این اتحادیه آزادی، حقوق بشر، مراوده و تجارت و دولتمداری نیکو است. اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بازی های از دست رقابتهای المپیک میان کشورهای عضو برگزار می کند. اما انتقادات فراوانی نسبت به این اتحادیه وجود دارد. چرا که اساس بر اساس امپراطوری بریتانیا استعمارگر است. ۳۷ کشور عضو این اتحادیه تنها بدلیل اینکه مستعمره امپراطوری بریتانیا بوده اند و بدون داشتن هرگونه حق انتخاب در این اتحادیه هستند. همه ساله اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا از برخی از مهم ترین کشورهای عضو این اتحادیه بازدید می کنند. سنتی که بیش از یک قرن ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شد

نخست وزیر بریتانیا: حملات به سوریه ممکن است ادامه داشته باشد

جشن تولد پادشاه بریتانیا و نخستین حضور کیت میدلتون در مراسم‌های عمومی پس از ۶ ماه غیبت