سوریه: چند موشک را در آسمان حمص رهگیری کردیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایگاه هوایی شعیرات
پایگاه هوایی شعیرات   -   کپی رایت  رویترز/آرشیو

خبرگزاری دولتی سوریه می گوید پدافند هوایی این کشور دوشنبه شب چند موشک را در آسمان این کشور رهگیری کرده است.

بنا به اعلام این خبرگزاری این موشکها وارد حریم هوایی سوریه در استان حمص شده بودند. تلویزیون دولتی سوریه ضمن پخش تصاویری از موشکهای رهگیری شده از «تهاجم» به این کشور سخن گفت. هر چند در گزارش این رسانه اشاره ای به عامل یا عاملان این حمله نشده است.

رسانه های نزدیک به دولت سوریه و متحدانش به نقل از منابعی در ارتش این کشور تعداد موشکهای پرتاب شده به سمت پایگاه شعیرات در استان حمص را شش موشک اعلام کرده است. بنا به گزارشها پدافند هوایی سوریه موفق به رهگیری اکثر این موشکها شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همزمان شبکه المیادین به نقل از منابع سوری از رهگیری سه موشکی خبر می دهد که به سمت پایگاه هوایی ضمیر در ریف دمشق پرتاب شده بود. تلویزیون دولتی سوریه، تا زمان تنظیم این گزارش اشاره ای به رهگیری سه موشک پرتاب شده به سمت پایگاه هوایی ضمیر نکرده است.

حملات موشکی دوشنبه شب به پایگاه های هوایی شعیرات و ضمیر حدود ۷۲ ساعت پس از حملات موشکی آمریکا، بریتانیا و فرانسه به چند مرکز متعلق به رژیم سوریه صورت می گیرد. وزارت دفاع آمریکا هر گونه دخالت ارتش این کشور و متحدان آن در حملات دوشنبه شب را رد کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل در پاسخ به پرسشی در مورد گزارشهای منتشر شده از حمله موشکی به دو پایگاه هوایی سوریه از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد. اسرائیل از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه تاکنون بارها مواضع و کاروان های متعلق به شبه نظامیان متحد دولت سوریه را مورد هدف قرار داده است.

آمریکا سال گذشته پایگاه هوایی شعیرات را پس از حمله شیمیایی خان شیخون مورد هدف قرار داده بود. واشنگتن رژیم سوریه را مسئول حمله شیمیایی به خان شیخون که دست‌کم ۷۰ کشته بر جا گذاشت، معرفی کرد.

به گفته مخالفان مسلح دولت سوریه پایگاه هوایی ضمیر در استان ریف یکی از پایگاه های اصلی مورد استفاده نیروهای دولتی این کشور در عملیات اخیر برای بازپس گیری منطقه غوطه شرقی بود.

بیشتر بخوانید: