Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عکس‌های همراه با اسلحه دختران حامی ترامپ به بهانه دفاع در برابر آزار جنسی

عکس‌های همراه با اسلحه دختران حامی ترامپ به بهانه دفاع در برابر آزار جنسی
Copyright photo by: Steve Baker
Copyright photo by: Steve Baker
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دختران آمریکایی حامی ترامپ به بهانه دفاع از خود در برابر آزار جنسی با اسلحه کمری عکس‌ می‌گیرند.

آگهی

این روزها برخی کاربران زن شبکه‌های اجتماعی آمریکا در حالیکه که کلت کمری بسته‌اند، با هشتگ NotMe عکس‌هایی از خود منتشر می‌کنند.

اولین‌بار برنا اسپنسر یک دانشجوی آمریکایی عکسی از خود در توئیتر منتشر کرد که در آن پیراهنی با شعار «زنان حامی ترامپ» به تن داشت و اسلحه کمری‌اش را نشان می‌داد.

برنا اسپنسر دانشجوی حامی ترامپ با اسلحه کمری عکس فارغ‌التحصیلی انداخت

با جنجالی شدن این عکس، شبکه فاکس نیوز این دانشجوی حامی «حق در اختیار داشتن اسلحه» را در برنامه‌ای دعوت کرد. او گفته بود که پس از تیراندازی دبیرستان استون‌من داگلاس در شهر پارکلند فلوریدا پیام‌های منفی بسیاری دریافت کرده است.

او در این مصاحبه گفت: «این عکس را برای جشن فارغ‌التحصیلی‌ام گرفتم برای اینکه نشان دهم که چه کسی هستم و چطور فکر می‌کنم. بنابراین بدیهی است که طرفدار اصل دوم قانون اساسی (حمل اسلحه) هستم.»

پست اصلی برنا اسپنسر ۱۷ هزار بار ریتوئیت شد، ۱۶ هزار پیام دریافت کرده و ۱۱۵ هزار بار لایک شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این عکس به کمپینی تبدیل شد که با یک تیر دو نشان می‌زد. هم در اوج انتقادات نسبت به قوانین کنترل سلاح در ایالات متحده از در اختیار داشتن آن دفاع می‌کرد و هم با هشتگ NotMe# (من نه) خود را به نوعی در برابر جنبش Metoo# (من هم همینطور) قرار می‌داد.

دوستان اسپنسر که به این هشتگ پیوسته‌اند می‌گویند «اسلحه حمل می‌کنند که هیچگاه نگویند Metoo.»

بیشتر بخوانید:

دفاع از خود در برابر آزار جنسی با حمل سلاح یا سرزنش قربانیان بی‌دفاع تجاوز؟

جنبش (من هم همینطور) Metoo# در ایالات متحده با اعتراض زنان بازیگر در هالیوود به آزار جنسی هاروی واینستین آغاز شد و پس از آن تعداد زیادی از زنان که مورد آزار جنسی در محیط کار یا جامعه قرار گرفته بودند با این هشتگ صدای اعتراض خود را بلندتر کردند.

اما اسپنسر و هوادارانش می گویند که با حمل اسلحه کمری می‌خواهند از خود در برابر آزار جنسی محافظت کنند. یکی از هواداران برنا در توئیتر خود نوشته بود:‌«من هر روز با خودم اسلحه یا چاقو حمل می‌کنم تا مطمئن شوم که روزی نخواهم گفت: من هم همینطور (Metoo#).»

یک قربانی آزار جنسی در مخالفت این حرکت می‌نویسد: «توهین آمیز است که فکر کنید NotMe# (من نه) جنبشی معنی‌دار برای حمایت از زنان است که می‌گوید انتخاب می‌کنم که قربانی نباشم. هیچکس انتخاب نمی‌کند که قربانی شود. من هم انتخاب نکردم. تنها کودکی بی دفاع بودم که مورد تعرض قرار گرفتم. شما با این‌کار افراد بی‌دفاع‌ را به نوعی متهم می‌کنید.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوان ۲۸ ساله ونزوئلايی سوژه عکس خبری برتر جهان

قتل‌عام لویستون؛ پس از ۴۸ ساعت جستجو سرانجام «جسد» مظنون حمله پیدا شد

بایدن در سالگرد جان باختن مهسا امینی: ۳۰ میلیون ایرانی از ابزارهای ضد سانسور آمریکا استفاده کردند