فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران: تسلیحات عربستان با ظهور "امام زمان" به دست اهل آن خواهد افتاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در خطبه‌های نماز جمعه
سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در خطبه‌های نماز جمعه   -   کپی رایت  عکس از ایرنا

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران که در خطبه های پیش از نماز جمعه تهران صحبت می‌کرد با انتقاد از خریدهای نظامی عربستان طی ماه‌های اخیر، مقامات سعودی را «کم‌خرد» خواند و وعده داد که این تسلیحات در دست آن کشور باقی نخواهد ماند.

«برخی از کشورهای منطقه، به‌ویژه مسئولان کم‌خرد عربستان احساس می‌کنند اگر کشور خود را به زرادخانه تبدیل کنند، امنیت پیدا می‌کنند؛ زهی خیال باطل! البته به نظر من، هرچه سلاح بخرند، بهتر است زیرا با ظهور امام زمان (عج) این تسلیحات به دست اهلش خواهد افتاد.»

سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران

این فرمانده با اشاره به عربستان سعودی گفت: «هرچه سلاح بخرند بهتر است زیرا با ظهور امام زمان این تسلیحات به دست اهلش خواهد افتاد».

**بیشتر بخوانید:
**

آقای حیدری همچنین با انتقاد از اسرائیل اضافه کرد: «روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در در تقویم خود درج کرده‌ایم».

او خطاب به کشورهایی که «توانمندی دفاعی و مخصوصا موشکی» ایران را نشانه گرفته‌اند، گفت: « بنده در ارتشی مشغول به وظیفه هستم که به نور رهبری هدایت می‌شود. ارتشی که مطیع محض رهبری و ولایت فقیه است...پاسخ من از این تریبون این است که حماقت نکنید، آزموده را آزمودن خطا است. در زمانی که انقلاب ما دوران طفولیت خود را تجربه می‌کرد با تحمیل جنگ هیچ غلطی نتوانستید بکنید. امروز که انقلاب دوران شکوفایی خود و اتحاد میان نیروهای مسلح را تجربه می‌کند بازهم هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید.»

عکس از خبرگزاری تسنیم
موشک بالستیک ذوالفقار ساخت صنایع نظامی سپاه پاسداران در جریان رژه نیروهای مسلح ایران در ۳۱ شهریور۹۵عکس از خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران نیز طی سخنانی که پس از فرمانده ارتش ایران ایراد کرد عربستان سعودی را رژیمی خواند که با «ایدئولوژی و پول به دنبال محو آموزه‌های اسلامی است».

با ادامه‌ی عملیات نظامی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در یمن و حملات موشکی حوثی‌ ها به سمت شهرهای این کشور، تنش میان مقامات ایران و عربستان سعودی بالا گرفته است. ریاض، تهران را به حمایت از حوثی ها و تسلیح آنها متهم می کند.