هشدار نتانیاهو به ایران: عزم ما را محک نزنید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سخنان تازه ضد ایرانی نتانیاهو در بنیاد ید وشم
سخنان تازه ضد ایرانی نتانیاهو در بنیاد ید وشم

بنیامین نتانیاهو بار دیگر با هشدار به ایران این کشور را تهدید کرد که عزم اسرائیل را محک نزند.

نخست وزیر اسرائیل که روز چهارشنبه به مناسبت سالگرد بزرگداشت واقعه هلوکاست سخن می گفت تصریح کرد: «امروز با رژیمی افراطی روبرو هستیم که ما و صلح جهانی را تهدید می کند. این رژیم به صراحت اعلام کرده که خواهان نابودی اسرائیل است.»

بنیامین نتانیاهو در جریان مراسم یادبود واقعه هلوکاست در بنیاد «ید وشم» تاکید کرد: «پیام من به ایران این است که عزم اسرائیل را محک نزند.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین باردیگر توافق هسته ای ایران با پنج قدرت جهانی را که با هدف جلوگیری از دسترسی تهران به بمب اتمی منعقد شد زیر سوال برد و گفت: «امضای این توافقنامه نه تنها رویکرد پرخاشگرانه ایران را متوقف نکرد بلکه آنرا تشدید نیز کرده است.»

اسرائیل همواره ایران را به عنوان یک تهدید بالقوه در منطقه خاورمیانه معرفی و این کشور را به حمایت از حزب الله لبنان و دولت بشار اسد در سوریه متهم کرده است.

سخنان تازه بنیامین نتانیاهو بر ضد ایران در حالی صورت می گیرد که تعدادی از نیروهای ایرانی به تازگی در جریان حمله ای هوایی به یک پایگاه ارتش سوریه در حمص کشته شده اند. سه کشور ایران، روسیه و سوریه مسئولیت این حمله را متوجه اسرائیل کرده اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منابع رسمی در ایران هفت نفر در جریان این حمله کشته شده اند. این درحالیست که یک سازمان غیر دولتی سوری شمار کشته شدگان را چهارده نفر اعلام کرده است.

اسرائیل که تاکنون بارها مواضعی در کشور سوریه را هدف حملات هوایی خود قرار داده هنوز در باره حملات اخیر به این کشور هیچ اظهار نظری نکرده است.