ترامپ برای رسیدگی به بحران سوریه سفر به آمریکای لاتین را لغو کرد

US President Trump
US President Trump Copyright  REUTERS/Yuri Gripas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این سفر در حالی برنامه‌ریزی شده بود که آقای ترامپ به دلیل انتقاداتی که در موضوعاتی همچون مهاجرات و قاچاق مواد مخدر به کشورهای آمریکای لاتین دارد، در میان کشورهای این قاره از محبوبیت بالایی برخوردار نیست.

آگهی

افزایش تنش‌های بین‌المللی در پی انتشار خبرهای مربوط به حملۀ شیمیایی به دوما در سوریه، سفر رئیس جمهوری آمریکا به پرو را تحت تاثیر قرار داد.

اجلاس سران قاره آمریکا این هفته طی روزهای ۱۳ و ۱۴ آوریل در شهر لیما، پایتخت پرو برگزار خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها قراربود دونالد ترامپ نیز در آن شرکت کند اما بنا بر اعلام کاخ سفید این برنامه تغییر کرد زیرا آقای ترامپ قصد دارد برای رسیدگی به موضوع سوریه در واشنگتن باقی بماند.

سارا سندرز، سخنگوی دولت ترامپ روز سه‌شنبه گفت: «بنا بر درخواست رئیس جمهور، معاون او مایک پنس در این نشست شرکت خواهد کرد و رئیس جمهوری در ایالات متحده آمریکا باقی خواهد ماند تا بر پاسخ آمریکا در موضوع سوریه نظارت داشته باشد.»

سفر دونالد ترامپ به لیما در حالی برنامه‌ریزی شده بود که آقای ترامپ به دلیل انتقاداتی که همواره در موضوعاتی همچون مهاجرات و قاچاق مواد مخدر به کشورهای آمریکای لاتین دارد، در میان کشورهای این قاره از محبوبیت بالایی برخوردار نیست.

در صورت عملی شدن سفر، این اولین بازدید رسمی دونالد ترامپ از آمریکای جنوبی از زمان رسیدن او به مقام ریاست جمهوری آمریکا محسوب می‌شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ به روسیه: آماده شلیک موشک‌های آمریکایی به سوریه باشید

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود