حساب توئیتری باشگاه رم ایتالیا به زبان فارسی راه اندازی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
حساب توییتری باشگاه رم به زبان فارسی
حساب توییتری باشگاه رم به زبان فارسی

باشگاه آ. اس رم از راه اندازی یک صفحه توئیتری به زبان فارسی خبر داد. اقدام آ.اس. رم در باز کردن حساب توییتری به زبان فارسی در حالی صورت می گیرد که به تازگی سانسور بخشی از لوگوی تاریخی این باشگاه در جریان پخش زنده دیدار این تیم با بارسلون در تلویزیون ایران بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی داشت.

در پی این اقدام آنچه در شبکه سوم تلویزیون ایران اتفاق افتاد دستمایه انتقاد و البته شوخی های متنوع کاربران شبکه های اجتماعی ایران قرار گرفت که دامنه آن به حساب رسمی توئیتری باشگاه آ اس رم نیز کشیده شد.

باشگاه آ. اس. رم نیز در واکنشی نه چندان جدی، بیش از پرداختن به خود ماجرا مسئله حمایت و توجه فوتبالدوستان ایرانی را مورد توجه قرار دارد و از هواداران خود در ایران تشکر کرد.

لوگوی باشگاه رم که در آن دو کودک را درحال شیر خوردن از پستان گرگی نشان می دهد به داستانی تاریخ اشاره دارد که بر اساس آن رمس و رومولووس، دو بنیانگذار شهر رم بواسطه کمک یک ماده گرگ از مرگ نجات پیدا می کنند و پایه گذار تاسیس این شهر می شوند.

نشریات ورزشی ایتالیا و نیز برخی از رسانه های غربی پیش از این سانسور لوگوی باشگاه رم در تلویزیون ایران را به نحوی جالب تحت پوشش قرار داده بودند.