Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله با خودرو در شهر مونستر آلمان؛ دست‌کم ۲۰ زخمی و ۲ کشته

حمله با خودرو در شهر مونستر آلمان؛ دست‌کم ۲۰ زخمی و ۲ کشته
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته پلیس آلمان مظنون این حادثه خودکشی کرده است

آگهی

یک شهروند آلمان بعد از ظهر شنبه ۷ آوریل در مرکز شهر «مونستر» این کشور با خودرو به میان جمعیت راند و باعث زخمی شدن ۲۰ نفر و کشته شدن ۲ نفر شد.

پلیس آلمان می‌گوید فرد مظنون در محل حادثه با شلیک گلوله خودکشی کرده است و دستگاه امنیتی این کشور بدنبال مظنون دیگری نیست.

شهر مونستر با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ایالت نوردراین‌-وستفالن در شمال‌غرب آلمان و در ۶۰ کیلومتری دورتموند قرار دارد.

مقامات آلمان، این حادثه را یک «حمله» توصیف کرده و از شهروندان خواستند در خانه‌های خود بمانند و از نزدیک شدن به محل حادثه خودداری کنند.

حادثه روز شنبه در شهر مونستر آلمان یادآور حمله و حادثه مشابهی است که دو سال پیش در برلین روی داد. در آن حادثه که مهاجمی با کامیون و در بازارچه کریسمس به میان جمعیت راند، جان ۱۲ نفر را گرفت و ۴۸ زخمی برجای گذاشت.

مسئولیت حمله با کامیون در حادثه دو سال پیش را گروه موسوم به دولت اسلامی بر عهده گرفت.

بیشتر بخوانید: واکنش اردوغان به حملۀ مرگبار آلمان: به فرانسه نیز حمله خواهد شد

مهاجم، شهروند آلمان بوده است

وزیر داخلی ایالت نوردراین‌-وستفالن آلمان اعلام کرد که فردی که مظنون به انجام این حمله است، شهروند آلمان بوده و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که او دارای دیدگاه‌هایی اسلامگرایانه بوده است.

دست‌کم دو کشته و بیست زخمی

بنا بر گزارش وزارت کشور آلمان در جریان این حادثه دست‌کم ۲ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شده‌اند. ۶ تن از زخمی‌ها در شرایط بحرانی به سر می‌برند.

پلیس بخش قابل توجهی از شهر را محاصره و شماری از ساختمان‌ها را تخلیه کرده است.

اگرچه پلیس هنوز هیچ اطلاعاتی دربارۀ هویت مهاجم این حمله منتشر نکرده، اما برخی از رسانه‌های آلمان اعلام کرده‌اند که مهاجم برای پلیس مونستر فرد شناخته شده‌ای بوده است. او دارای مشکلات روانی بوده و بعید به نظر می‌رسد که دیگاههای افراطی داشته باشد.

بازرسی خودروی عامل حمله

بر اساس گزارش رسانه‌های آلمان، پلیس در حین بازرسی از خودروی فرد مهاجم، بسته‌ای مشکوک کشف کرده و در حال بررسی این بسته است. پلیس آپارتمان محل سکونت فرد مظنون را نیز بازرسی کرده است.

محل و زمان حمله

محل حمله منطقه‌ای در نزدیکی بخش قدیمی شهر و در نزدیکی مجسمه «Kiepenkerl» بوده است.

زمان حمله حدود ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه بوده است یعنی یکی از ساعات پر رفت و آمد در این شهر. حمله در روزی آفتابی و زمانی روی داده است که تراس رستوران‌ها و کافه‌ها و همچنین فروشگاهها در مرکز این شهر، مملو از جمعیت بوده است.

بنا بر اعلام سخنگوی پلیس آلمان، مهاجم خودروی ون را به هر طرف، از جمله به سمت مردمی که بیرون یک رستوران نشسته بودند می رانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل حملۀ مونستر سابقۀ تهدید و آزار و اذیت داشته است

پلیس آلمان: همچنان دنبال انگیزه مهاجم شهر «مونستر» هستیم

اردوغان: حمله با خودرو در آلمان در فرانسه تکرار خواهد شد