Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پزشک کانادایی از اسپرم خودش برای تلقیح مصنوعی استفاده می‌کرد

پزشک کانادایی از اسپرم خودش برای تلقیح مصنوعی استفاده می‌کرد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۱۱ زن از بیماران پیشین دکتر باروین که می‌گویند با اسپرم اشتباهی بارور شده‌اند، یک شکایت گروهی علیه دکتر تنظیم و به دادگاه تسلیم کرده‌اند.

آگهی

یک پزشک کانادایی از سوی مقام‌های قضایی اتاوا متهم شد که از اسپرم خودش برای تلقیح مصنوعی استفاده کرده است.

رادیو کانادا روز شنبه ۱۷ فروردین اعلام کرد ۱۱ زن از بیماران پیشین دکتر باروین که می‌گویند با اسپرم اشتباهی بارور شده‌اند، یک شکایت گروهی علیه دکتر تنظیم و به دادگاه تسلیم کرده‌اند.

دکتر برنارد نورمن باروین متهم است که با سوء استفاده از اعتماد بیماران خود و بدون رضایت آنان اسپرم خودش را برای تلقیح مصنوعی آنها به کار برده است.

یکی از وکلای شاکیان به نام پیتر کرونین می‌گوید اینجا بحث «سوء استفاده وحشتناک» از اعتماد افراد مطرح است. به گفته او، زنان شاکی از این «سوء استفاده» به شدت خشمگینند و به نظرشان مانند آن است که مورد «تجاوز جنسی» قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

بانک اسپرم چین: اهداءکنندگان باید به حزب حاکم کمونیست وفادار باشند

در روز یکم نوامبر ۲۰۱۶، دو زن جوان به نام‌های کت پالمر و ربکا دیکسون که سال‌ها پیش، از طریق لقاح مصنوعی به دست دکتر باروین به دنیا آمده‌اند، با آزمایش دی‌ان‌ای متوجه شدند که هر دو یک پدر دارند و در واقع خواهر ناتنی هستند. این دو نفر شکایتی را علیه دکتر باروین مطرح کردند مبنی بر این که او برای به دنیا آوردن آنها به روش تلقیح مصنوعی از اسپرم خودش استفاده کرده است.

از آن زمان تا کنون ۹ شاکی دیگر به این پرونده اضافه شده و تعداد آنها به ۱۱ تن رسیده است.

قرار است دادگاه دستور معاینه پزشکی شاکیان را صادر کند.

پیشینه سیاه دکتر باروین

برنارد نورمن باروین که در آفریقای جنوبی به دنیا آمده و در دانشگاه ایرلند شمالی تحصیل کرده، مدیر کلینیک باروری بیمارستان عمومی اتاوا بوده است. در سال ۱۹۹۵ زوجی به نام‌های لوری آن هوارد و واندا کاوتون از دکتر باروین به دلیل استفاده از اسپرمی غیر از اسپرم پدر واقعی کودک‌شان شکایت کردند. اما این شکایت به جایی نرسید و در سال ۱۹۹۸ پرونده با رضایت طرفین مختومه اعلام شد.

در سال ۲۰۱۰ دو بیمار دیگر آقای باروین از او به دلیل استفاده از اسپرم اشتباه شکایت کردند. در سال ۲۰۱۳ باروین به «رفتار نادرست حرفه‌ای» از طریق تلقیح مصنوعی با اسپرم اشتباه اعتراف کرد. مجمع انتظامی پزشکان و جراحان اونتاریو این پزشک را مقصر شناخته و پروانه پزشکی او را برای دو ماه باطل کرد. او همچنین به پرداخت ۳۶۵۰ دلار جریمه محکوم شد زیرا هیچ توجیهی برای اشتباه او پذیرفته نشد و قضات اشتباه او را عمدی تشخیص دادند.

دکتر باروین که از سال ۲۰۱۲ دیگر طبابت نکرده بود، در سال ۲۰۱۳ درخواست استعفا داد و یک سال بعد نام او از فهرست سازمان نظام پزشکی کانادا حذف شد.

اکنون معلوم شده است پدر و مادرهایی که برای بچه‌دار شدن نزد این پزشک رفته‌اند، در واقع به آرزوی خود یعنی داشتن فرزندی طبیعی از اسپرم و تخمک خودشان نرسیده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق علمی: آیا گذشت زمان بر قدرت باروری مردان اثر دارد؟

موافقت پارلمان بریتانیا با نوزاد حاصل از لقاح ژنتیکی سه والد

جاستین ترودو و مشکلی مانند بایدن؛ ترامپِ کانادا چگونه کار را برای نخست وزیر دشوار کرده است؟