دیوان حقوق بشر اروپا: محکومیت عامل انتشار تصاویر نازی‌ها، نقض آزادی بیان نیست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دیوان حقوق بشر اروپا: محکومیت عامل انتشار تصاویر نازی‌ها، نقض آزادی بیان نیست

دیوان حقوق بشر اروپا محکومیت شهروند آلمانی به دلیل انتشار عکس هاینریش هیملر،‌ را نقض آزادی بیان ندانست.

 این شهروند آلمانی در وبلاگ خود از تصویر هاینریش هیملر، یکی از مقامات بلند پایه آلمان نازی و بازوبند مشهور اس‌اس استفاده کرده بود. دادگاه مونیخ به دلیل انتشار تصاویرنژادپرستانه و تهییج افکار عمومی در جهت نژادپرستی او را محکوم به پرداخت جریمه کرد.

محکومیت او در آلمان باعث شد تا وکیل این شهروند به دیوان حقوق بشر اروپا شکایت کند. این شهروند آلمانی ادعا می کند تنها در دشمنی با نژادپرستی و رفتار مهاجرستیزانه در آلمان این تصویر را در وبلاگش منتشر کرده است اما این مرجع قضایی اروپایی، استدلال‌های وی را نپذیرفت. دلیل اصلی آن عدم انتشار متنی در کنار عکس و در محکومیت رفتار نژادپرستانه دستگاه پرقدرت آلمان نازی اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: کشف یادداشتهای روزانه طراح هولوکاست

دادگاه مونیخ هم در محکومیت این شهروند آلمانی اعلام کرد که این مرد از هیملر و عکس وی تنها یک تصویر چشم نواز در وبلاگ خود درست کرده است که این موضوع کاملا نگران کننده است. اتهامی که دیوان حقوق بشر اروپا را نیز در این زمینه مجاب کرد و شکایت شهروند آلمانی پذیرفته نشد.

از هاینریش هیملر به عنوان طراح اصلی اردوگاه‌های کار اجباری و مرگ در دوران آلمان نازی نام می برند که به عنوان فرمانده اس اس رابطه نزدیکی با هیتلر داشت.