تیراندازی در دانشگاه عثمان غازی ترکیه چهار کشته بر جای گذاشت

 تیراندازی در دانشگاه عثمان غازی ترکیه چهار کشته بر جای گذاشت
Copyright  آناتولی
نگارش از Euronews

«کارمندان دانشگاه بارها از تیرانداز شکایت کرده بودند ولی کسی به شکایات ما محلی نگذاشت. حال چه کسی پاسخگو خواهد بود؟»

خبرگزاری آناتولی از کشته شدن‌ دست کم ۴ نفر در تیراندازی روز پنج‌شنبه در دانشگاه عثمان‌غازی در شهر اسکی‌شهیر در شمال غرب ترکیه خبرداد.

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری آناتولی تیرانداز استاد دانشگاه و پژوهشگر است و به معاون دانشگاه، منشی دانشکده، یک استاد دیگر و یک کارمند دانشگاه شلیک کرده است. هر چهار نفر جان خود را در این تیراندازی از دست داده‌اند.

خبرنگار آناتولی گفت که تیراندازتلاشی برای فرار نکرده و خود را به نیروی پلیس تسلیم کرد.

حسن گونن، یکی از کارمندان دانشگاه عثمان‌غازی به رسانه‌های ترکیه گفت سه نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

گونن اضافه کرد که تیرانداز با اسلحه وارد دانشکده شد و شروع به تیراندازی به کارکنان دانشگاه کرد. تصاویر ارسالی به رسانه‌ها تجمع دانشجویان و کارمندان دانشگاه را در مقابل دانشگاه نشان می‌دهد، درحالی که تعدادی از کارمندان در آمبولانس در حال معالجه شدن هستند.

این کارمند دانشگاه ادعا می‌کند که تیرانداز بارها چندین کارمند دانشگاه را متهم به داشتن پیوند با فتح‌الله گولن کرده‌است و انگیزه تیراندازی به همین علت بوده‌است. گونن اذعان کرد که مقامات در حال بررسی اتهاماتی بودند که تیرانداز مطرح کرده بود.

فتح الله گولن ۷۹ ساله رهبر تبعیدی اپوزیسیون ترکیه، از متحدان و یاران سابق آقای اردوغان است که از سال ۱۹۹۹ میلادی در تبعید خودخواسته در آمریکا به سر می برد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه او را متهم به هدایت کوتای نافرجام ۲۰۱۶ کرده است.

عایشه ایپای استاد دیگر دانشگاه عثمان‌غازی به رسانه‌های ترکیه گفت:«کارمندان دانشگاه بارها از تیرانداز شکایت کرده بودند ولی کسی به شکایات ما محلی نگذاشت. حال چه کسی پاسخگو خواهد بود؟»

دادستان کل منطقه نیز گفت که تحقیقات در مورد این حادثه آغاز شده است.