Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بهترین و بدترین فرودگاه‌های دنیا کدامند؟

فرودگاه چانگی سنگاپور
فرودگاه چانگی سنگاپور Copyright Attribution: The Erica Chang
Copyright Attribution: The Erica Chang
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۵ هزار نفر در این نظرسنجی که توسط وب‌سایت خدمات مسافرتی eDreams برگزار شده بود، شرکت کردند و بر اساس مولفه‌های ارائه شده از سوی این وب‌سایت برای یک فرودگاه خوب به گزینه‌ها موجود در لیست این سایت امتیاز دادند.

آگهی

نتایج یک نظرسنجی درباره بهترین و بدترین فرودگاه‌های جهان نشان می‌دهد که مسافران به مواردی بیشتر از زمان‌بندی پرواز اهمیت می‌دهند. کیفیت رستوران‌ها، امکانات خرید و همچنین مکان‌های انتظار از جمله نکات مهم مورد نظر مسافران در تجربه خود از فرودگاه‌ها بوده است.

بر اساس این نظرسنجی بهترین فرودگاه‌های جهان تنها در غرب نیستند بلکه این فرودگاه «چانگی سنگاپور» است در صدر بهترین‌ها جای دارد.

دومین فرودگاه برتر جهان از دید مسافرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، فرودگاه آتاتورک استانبول است. مکان دوم را فرودگاه «زوریخ» سوئیس دارد و سه فرودگاه آلمان از جمله مونیخ در جایگاه پنجم، دوسلدورف در رتبه ششم و فرانکفورت در مکان هفتم قرار دارند.

از دیدگاه مسافران شرکت کننده در این نظرسنجی فرودگاه کپنهاگ دانمارک در جایگاه چهارم و فرودگاه «مادرید-باخاراس» اسپانیا در رتبه‌ هشتم قرار دارد.

۵ هزار نفر در این نظرسنجی که توسط وب‌سایت خدمات مسافرتی (eDreams ) برگزار شده بود، شرکت کردند و بر اساس مولفه‌های ارائه شده از سوی این وب‌سایت برای یک فرودگاه خوب به گزینه‌ها موجود در لیست سایت امتیاز دادند.

فرودگاه زوریخ از نظر مسافران، بهترین مکان‌های انتظار را دارد. مسافران برای جابه‌جایی در این فرودگاه سوار قطارهای بدون راننده می‌شوند که صدای طبیعت سوئیس در آن پخش می‌شود و آنها می‌توانند با تصویر راجر فدرر، تنیس‌باز سوئیسی سلفی دیجیتالی بگیرند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از دو فرودگاه «هیترو» و «لوتن» لندن یکی در لیست بهترین‌ها و یکی در لیست بدترین‌ها قرار دارد. دو فرودگاه برلین آلمان نیز در لیست بدترین فرودگاه‌ها قرار دارند. فرودگاه «برلین شونفلد» و فرودگاه «برلین تگل» در این لیست، سومین و چهارمین فرودگاه‌هایی هستند که مسافران نظرات منفی نسبت به آن داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

اما در صدر بدترین فرودگاه‌های جهان، «فرودگاه بین‌المللی محمد پنجم» در شهر کازابلانکای کشور مراکش قرار گرفته است. بر اساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۴، هشت میلیون مسافر از خدمات این فرودگاه استفاده می‌کردند. فرودگاه بین‌المللی محمد پنجم، چهارمین فرودگاه شلوغ آفریقا است. این فرودگاه در سال ۱۹۴۰ میلادی ساخته شده و توسط مردم محلی فرودگاه «نواصر» خوانده می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بارش سنگین برف منجر به تعطیلی فرودگاه ژنو شد

قطع شدن برق شلوغ‌ترین فرودگاه جهان و سرگردانی هزاران مسافر

بازداشت متصدی موزه تاریخ طبیعی آمریکا در فرودگاه استانبول با هزاران عقرب و عنکبوت در چمدانش