Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گسترش «کابوس» باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها در آمریکا

گسترش «کابوس» باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این باکتری به سرعت رشد می‌کند و جهش‌های دی‌ان‌ای باعث می‌شود مقاومتشان در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها افزایش یابد. این باکتری‌ها اگر متوقف نشوند، خیلی سریع گسترش می‌یابند.

آگهی

مقامات سازمان بهداشت آمریکا اعلام کردند در طول سال گذشته پزشکان در این کشور بیش از ۲۰۰ بار باکتری‌های مقاوم در برابر همه انواع آنتی‌بیوتیک‌ها را کشف کرده‌اند.

این باکتری‌ها که از سوی رسانه‌ها عنوان «کابوس» به آن‌ها داده شده است، باکتری‌هایی هستند که در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها از مقاومت فوق‌العاده و غیرعادی برخوردارند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا در گزارشی اعلام کرده است که باکتریِ «کابوس» در بیشتر اوقات در موارد تزریق داخل رگ در بیمارستان‌ها به بیماران و حتی به همراهانشان که بیمار نیستند، منتقل می‌شود. این افراد سالم تهدیدی برای بیمارانی هستند که سیستم مقاومت بدنشان در برابر بیماری دیگری چون سرطان به شدت کاهش یافته است. در بعضی اوقات نیز بیمارانی که برای جراحی به کشورهای دیگری سفر کرده‌ و باکتری‌های مقاوم را همراه با خود به آمریکا آورده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

باکتریِ «کابوس» در بیمار منجر به عفونت‌های غیرقابل درمان می‌شود. این باکتری به سرعت رشد می‌کند و جهش‌های دی‌ان‌ای باعث می‌شود مقاومتشان در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها افزایش یابد. این باکتری‌ها اگر متوقف نشوند، خیلی سریع گسترش می‌یابند. در ایالات متحده آمریکا سالانه ۲ میلیون آمریکایی به عفونت‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک مبتلا می‌شوند و از این تعداد بیست و سه هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.

سازمان جهانی بهداشت مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک را «تهدید علیه بشریت‌» نامیده است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری توصیه می‌کند تا در درمان بیماری‌هایی چون سرماخوردگی و آنفولانزا از آنتی‌بیوتیک استفاده نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلودگی ده‌ها کودک به باکتری سالمونلا؛ کیندر تخم مرغ شانسی‌ها را از بازار جمع کرد

دانشمندان به کمک باکتری‌ها راهی برای شکار ریزپلاستیک‌ها یافتند

استفاده از باکتری برای ساخت ساختمان