حمایت ابراهیم تاتلیس و جمعی از سلبریتی‌های ترکیه از اردوغان در حمله به عفرین

حمایت ابراهیم تاتلیس و جمعی از سلبریتی‌های ترکیه از اردوغان در حمله به عفرین
نگارش از Euronews

سخنان ابراهیم تاتلیس و حضور دیگر سلبریتی‌های ترکیه ای در تایید حمله ترکیه به عفرین با واکنش تند و منفی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

ابراهیم تاتلیس خواننده مشهور و جمعی از هنرمندان و ورزشکاران ترکیه‌، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را در سفر به پاسگاه مرزی اوغول‌ پینار در استان هاتای همراهی و از عملیات شاخه زیتون که به اشغال عفرین در سوریه انجامید حمایت کردند.

ابراهیم تاتلیس در جریان این سفر و در حضور اردوغان که لباس نظامی به تن داشت و جمعی از سربازان، ترانه ای را با مضمون پیروزی ارتش ترکیه در عفرین خواند و سربازان حاضر وی را همراهی کردند.

علاوه بر ابراهیم تاتلیس، آژدا پکان و سیبل جان، از جمله خوانندگانی هستند که برای نشان دادن حمایت خود از عملیات ترکیه در عفرین سوریه از اردوغان حمایت کردند.

سخنان ابراهیم تاتلیس و حضور دیگر سلبریتی‌های ترکیه ای در تایید حمله ترکیه به عفرین با واکنش تند و منفی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی مواجه شده است.

برخی از کاربران ابراهیم تاتلیس را با هنرمندانی چون یلماز گونی واحمد کایا مقایسه کردند و تاتلیس را هنرمندی دولتی که از «تجاوز» دفاع می کند توصیف کرده اند و کایا و گونی را هنرمندانی مردمی.

اردوغان در سفر به پاسگاه مرزی از فداکاری نیروهای نظامی ترکیه در حمله به عفرین قدردانی و و این حمله را « حماسه آفرینی تاریخی آنها در عفرین» نامید.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین از ورزشکاران و هنرمندان مشهور ترکیه که از سربازان در عملیات شاخته زیتون حمایت کرده اند، قدردانی کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط