اظهار تردید جان بولتون درباره موفقیت مذاکره با کره شمالی

اظهار تردید جان بولتون درباره موفقیت مذاکره با کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان بولتون که در دولت جورج بوش از هواداران حمله نظامی آمریکا به عراق بود، پیش‌تر از حملات پیشگیرانه به ایران و کره شمالی حمایت کرده است.

آگهی

جان بولتون مشاور تازه انتخاب شده امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، درباره موفقیت مذاکره آمریکا با کره شمالی اظهار تردید کرده است.

لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی این موضوع را مطرح کرده است که جان بولتون به شدت نسبت به کره شمالی بدبین است. او افزوده است: «چند شب قبل با جان بولتون شام خوردیم. ترس اصلی او این است که آنها (کره شمالی) در پی خرید زمان باشند. او این مذاکرات را ترفندی برای خرید زمان می داند.»

جان بولتون در شرایطی به پست مهم مشاور امنیت ملی آمریکا انتخاب شده است که فرصت دیپلماتیک نادری برای کنترل برنامه اتمی کره شمالی فراهم شده است. 

دونالد ترامپ از پیشنهاد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای مذاکره مستقیم میان دو رهبر استقبال کرده است، حرکتی بی سابقه که امیدها برای حل مسالمت‌آمیز تنش در شبه جزیره کره را افزایش داده است.

رهبر کره شمالی گفته است که وی به خلع سلاح هسته ای کشورش متعهد است، با این حال ایالات متحده و متحدانش اطمینان چندانی به صداقت کره شمالی برای رسیدن به راه حل مسالمت آمیز ندارند.

بیشتر بخوانید:

در شرایطی که فرصت بی نظیری برای مذاکره مستقیم ایالات متحده آمریکا و کره شمالی ایجاد شده، انتخاب جان بولتون، حامیان مداخله نظامی را در دولت ترامپ قدرتمند تر کرده است.

بولتون که در دولت جورج بوش از هواداران حمله نظامی آمریکا به عراق بود از حملات پیشگیرانه به ایران و کره شمالی حمایت کرده است. او اخیرا هشدار داده بود که تلاش های دیپلماتیک برای کنترل رفتارهای پرخاشگرانه کره شمالی بی فایده است.

با این حال مشخص نیست که آیا پیشنهاد غافلگیرکننده رهبر کره شمالی برای مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا نتیجه مذاکرات طولانی مخفی میان دو طرف است یا خیر.

پیش از این اخباری درباره مذاکرات اتحادیه اروپا به کره شمالی از سوی منابع روس منتشر شده بود. راشاتودی خبر داده بود که مذاکرات میان دو طرف بمدت ۳ سال ادامه داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: آمریکا فعالیت نظامی در شبه جزیره کره را فورا متوقف کند

بازگشت رهبر کره شمالی از سفر پنهانی به چین

آیا مذاکره میان آمریکا و کره شمالی نزدیک است؟