رقابت ۲۵ میلیون نفر برای نود هزار فرصت شغلی در راه ‌آهن هند

رقابت ۲۵ میلیون نفر برای نود هزار فرصت شغلی در راه ‌آهن هند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما در سال‌های گذشته استخدامی نداشته‌ایم و با کمبود کارکنان مواجه هستیم. در حال حاضر به دنبال پرسنل مناسب برای شغل‌های گوناگونی همچون راننده قطار، تکنیسین، خدمه بازرسی فنی و امنیتی ریل‌های راه آهن هستیم»

آگهی

بیش از ۲۵ میلیون نفر برای نود هزار فرصت شغلی در شرکت راه آهن هند، درخواست فرستاده‌اند. هیات استخدام شرکت راه آهن هند ماه گذشته نود هزار شغل موجود را اعلام کرده بود و تا به امروز بیش از ۹۰،۰۰۰ نفر، فرم تقاضای شغل را پر کرده‌اند. آخرین مهلت درخواست شغل روز شنبه ۳۰ مارس/۱۰ فروردین تعیین شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت راه‌ آهن در حال حاضر بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر کارمند دارد. رییس هیات مدیره راه آهن هند به خبرگزاری رویترز گفت: «ما در سال‌های گذشته استخدامی نداشته‌ایم و با کمبود کارکنان مواجه هستیم. در حال حاضر به دنبال پرسنل مناسب برای شغل‌های گوناگونی همچون راننده قطار، تکنیسین، خدمه بازرسی فنی و امنیتی ریل‌های راه آهن هستیم».

رویترز
مسافران در حال سوار شدن بر قطار در ایستگاه قطار شهر اجمر، هندرویترز

نارندرا مودی در سال ۲۰۱۴ به مقام نخست وزیری هند رسید. او وعده داده بود تا سومین قدرت بزرگ اقتصادی آسیا را متحول کرده و شغل ایجاد کند. برنامه آقای مودی در اقتصاد ۲ تریلیون دلاری هند، افزایش سهم تولید این کشور از ۱۷٪ به ۲۵٪ و ایجاد ۱۰۰ میلیون شغل تا سال ۲۰۲۲ معرفی شد. اما نخست وزیر هند تا به امروز نتوانسته است به وعده‌‌های خود عمل کند.

از زمان به قدرت رسیدن مودی، استخدام آتی شرکت راه آهن بیشترین تعداد کارکنان استخدامی در بخش دولتی خواهد بود. با این حال نخست وزیر هند باید برای یک میلیون نفر جوان هندی که هر ماهه وارد بازار جستجوی کار می‌شوند، شغل ایجاد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقتی نخست وزیر کانادا هندی‌تر از هندی‌ها می‌شود

درخواست هواپیمایی هند برای پرواز به اسرائیل از آسمان عربستان

مودی رتبه اعتبار اقتصادی چین را کاهش داد