Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش فرانسه، بریتانیا و آلمان برای وضع تحریم‌های اروپایی علیه ایران

رهبران بریتانیا، آلمان و فرانسه
رهبران بریتانیا، آلمان و فرانسه Copyright رویترز/آرشیو
Copyright رویترز/آرشیو
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لندن، پاریس و برلین امیدوارند ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا پیش از نشست ماه آینده وزاری خارجه این اتحادیه بر سر تحریم گروهی از مقامات ایران و توقیف اموال آنها به توافق دست یابند.

آگهی

فرانسه، بریتانیا و آلمان، سه کشور اروپایی عضو گروه ۱+۵ روز چهارشنبه در راستای حفظ توافق هسته ای با ایران تلاش کردند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به موافقت با وضع تحریم علیه تهران مجاب کنند.

دیپلماتهای اروپایی در حالی از تلاش سه کشور اصلی اروپایی برای جلب حمایت از وضع تحریم علیه خبر دادند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است کشورش در صورت عدم اصلاح برجام از این توافق خارج خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز سه کشور اصلی اروپایی پیشنهاد کرده اند گروهی از اعضای سپاه پاسداران ایران تحریم شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری ایالات متحده تا روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) به کشورهای اروپایی برای بازنگری در برجام فرصت داده است. دونالد ترامپ در این تاریخ باید در مورد تمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران تصمیم گیری کند.

لندن، پاریس و برلین امیدوارند ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا پیش از نشست ماه آینده وزاری خارجه این اتحادیه بر سر تحریم گروهی از مقامات ایران و توقیف اموال آنها به توافق دست یابند. بنا به گزارشها برخی از کشورهای اروپایی درخواست مهلت بیشتری برای بررسی این موضوع کرده اند و قرار است گفتگوها هفته آینده ادامه یابد.

به گفته یک دیپلمات اروپایی فهرستی از اسامی ۱۵ شخص و نهاد ایرانی برای وضع تحریم علیه تهران در دست بررسی است. با این حال وی تاکید کرد که در گفتگوهای روز چهارشنبه مذاکره ای در مورد اسامی این فهرست صورت نگرفته است.

بریتانیا، فرانسه و آلمان پیشنهاد کرده اند که اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی به دلیل نقش ایران در جنگ سوریه و برنامه موشکی این کشور وضع کند.

آخرین نشست رسمی وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیش از ماه مه در روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) برگزار می شود.

دیپلمات های اروپایی تاکید کرده اند که تحریم های احتمالی علیه ایران شامل آن دسته از تحریم ها که با اجرای برجام لغو شده است، نمی شود.

ایران تاکنون بارها بر جنبه دفاعی برنامه موشکی خود تاکید کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تحریم‌های حقوق بشری ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

پاسخ ایران به اروپا: ارزش‌های حقوق بشری ما با شما فرق می‌کند

بریتانیا سفیر جدید به تهران می‌فرستد