وزیر دفاع پیشین اسرائیل: بولتون تلاش کرد من را برای حمله به ایران متقاعد کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر دفاع سابق اسرائیل
وزیر دفاع سابق اسرائیل   -  کپی رایت  آرشیو

شائول موفاز، وزیر دفاع پیشین اسرائیل می گوید جان بولتون، مشاور جدید امنیت ملی آمریکا در گذشته تلاش کرده است او را برای حمله به ایران متقاعد کند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست» وزیر دفاع پیشین اسرائیل روز یکشنبه اظهار داشت: «من جان بولتون را از زمانی که سفیر آمریکا در سازمان ملل بود می شناسم. او تلاش کرد من را برای حمله اسرائیل به ایران متقاعد کند.»

شائول موفاز در ادامه افزود: «فکر نمی کنم امروز این حرکتی هوشمندانه باشد، تا زمانی که خطر واقعی نشده است این حرکت نه برای آمریکایی ها خردمندانه است و نه برای دیگران.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر دفاع پیشین اسرائیل در عین حال در سخنان خود نسبت به «تهدیدات» ایران برای اسرائیل هشدار داد. وی خاطرنشان کرد: «خطر ایران برای امنیت اسرائیل بسیار جدی است. ایران هم اکنون در مرز اسرائیل با سوریه و لبنان حضور دارد.»

او در مور برنامه هسته ای ایران نیز گفت: «اگر ایران به سلاح هسته ای دست یابد دادن وعده آینده به کودکان اسرائیلی غیرممکن می شود.»

شائول موفاز بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ در کابینه آریل شارون، نخست وزیر پیشین اسرائیل عهده دار سمت وزیر دفاع بود. او پیش از رسیدن به این سمت رئیس ستاد مشترک ارتش بود.

انتصاب جان بولتون به سمت مشاور امنیت ملی ایالات متحده با استقبال سیاستمداران راستگرای اسرائیلی روبرو شده است.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • The Jerusalem Post