Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اردوغان هدف بعدی عملیات نظامی در سوریه را شهر تل رفعت اعلام کرد

رجب طیب اردوغان در جمع هواداران حزب عدالت و توسعه در ترابوزان
رجب طیب اردوغان در جمع هواداران حزب عدالت و توسعه در ترابوزان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان رادیو تلویزیون دولتی ترکیه (TRT) با انتشار گزارشی در وب سایت رسمی خود مدعی شد که ساکنان شهر تل رفعت روز یکشنبه با به دست داشتن پرچم های ترکیه در این شهر دست به تظاهرات زدند و خواستار نجات از شر «سازمان های تروریستی» شدند.

آگهی

تل رفعت، شهری که در چهل کیلومتری شمال حلب واقع شده و تحت کنترل کردهای سوریه است از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جهوری ترکیه به عنوان هدف بعدی عملیات نظامی این کشور در خاک همسایه جنوبی معرفی شد.

آقای اردوغان که روز یکشنبه در جمع هواداران حزب خود (عدالت و توسعه) در ترابوزان، شهری واقع در سواحل دریای سیاه سخن می گفت، تصریح کرد: «اگر خدا بخواهد به گونه ای عمل خواهیم کرد که این عملیات به زودی به کنترل کامل شهر تل رفعت منتهی و بدین ترتیب به هدف نهایی خود نزدیک شود.»

رئیس جمهوری ترکیه همچنین با تاکید بر عزم آنکار جهت از بین بردن کامل تهدیدهای بالقوه نسبت به کشورش در خاک سوریه خاطرنشان کرد: «ما تا منهدم کردن کامل شبکه ایجاد شده در شهرهای منبج، عین العرب، تل ابیض، راس العین و قامشلی به این فرایند ادامه خواهیم داد.» 

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر سازمان رادیو تلویزیون دولتی ترکیه (TRT) با انتشار گزارشی در وب سایت رسمی خود مدعی شد که ساکنان شهر تل رفعت روز یکشنبه با به دست داشتن پرچم های ترکیه در این شهر دست به تظاهرات زدند و خواستار نجات از شر «سازمان های تروریستی» شدند.

در این گزارش با استناد به تصاویر هوایی پهپاد های ارتش ترکیه آمده است: « مردم شهر تل رفعت واقع در شمال حلب سوریه که از پاکسازی عفرین از دست سازمان تروریستی پ ی د / پ ک ک در چارچوب عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه استقبال می کنند٬ برای نجات شهرشان از دست این سازمان تروریستی تظاهرات کردند.»

آنکارا از روز بیستم ژانویه برای جلوگیری از نفوذ شبه نظامیان کرد و دور کردن «یگان های مدافع خلق» از نزدیکی مرزهای خود، عملیاتی را موسوم به «شاخه زیتون» در خاک سوریه آغاز کرد که در نهایت یکشنبه گذشته به تصرف شهر عفرین منجر شد.

این عملیات که با مخالفت جامعه بین الملل همراه بود اعتراض گسترده کردها در سراسر جهان را نیز برانگیخت. در همین راستا روز شنبه تظاهراتی برای محوم کردن تهاجم نظامی ترکیه به خاک سوریه و اعلام همبستگی به ساکنان کرد شمال این کشور در چندین شهر اروپایی برگزار شد.

بیشتر بخوانید: تظاهرات در شهرهای اروپا برای محکومیت تهاجم نظامی آنکارا به عفرین

ترکیه از سال ۲۰۱۲ میلادی و همزمان با قدرت گیری «یگان های مدافع خلق» در سوریه نگران نفوذ این نیروهای کرد در مرز دو کشور بود. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بارها از «یگان های مدافع خلق»، متحد ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا در مبارزه با گروه داعش، تحت عنوان «تروریست» یاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: حمله با خودرو در آلمان در فرانسه تکرار خواهد شد

کردهای سوریه: فرانسه به منبج نیروی نظامی می فرستد

حیدر عبادی: از حمله ستیزه‌جویان به مرزهای ترکیه جلوگیری خواهیم کرد