Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا ده فرد و یک شرکت ایرانی را به دلیل هک اطلاعاتی تحریم کرد

آمریکا ده فرد و یک شرکت ایرانی را به دلیل هک اطلاعاتی تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است دارایی های افراد و شرکت ایرانی که تحت مجازات قرار گرفته اند، توقیف شده و هیچ شهروند آمریکایی اجازه همکاری و عقد قرارداد با آنها را ندارد.

آگهی

آمریکا روز جمعه از اعمال تحریم هایی بر ضد ده فرد و یک شرکت ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، واشنگتن افراد یاد شده را به هدایت یک عملیات گسترده در زمینه ربایش اطلاعاتی بر ضد دانشگاه ها و شرکت هایی در سطح جهان متهم کرده است.

از سوی دیگر وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ده فرد یاد شده با موسسه مبنا در ارتباط بوده و همگی به سرقت مالکیت معنوی و ربودن داده های ارزشمند برخی دانشگاه های آمریکا و نیز اطلاعات دانشگاهی در کشورهای ثالث متهم شده اند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که اطلاعات یک شرکت رسانه ای نیز در این کمپین مورد دستبرد قرار گرفته است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است دارایی های افراد و شرکت ایرانی که تحت مجازات قرار گرفته اند، توقیف شده و هیچ شهروند آمریکایی اجازه همکاری و معامله با آنها را ندارد.

وزارت دادگستری آمریکا نیز در بیانیه ای جداگانه اعلام کرد نه تن از ده فرد ایرانی یادشده و نیز مسئولان موسسه مپنا را تحت پیگرد قانونی قرار داده است. رود روزنشتاین، معاون وزیر دادگستری آمریکا تصریح کرد این نه تبعه ایرانی حدود ۳۱ ترابایت اسناد و داده از ۱۴۰ دانشگاه، ۳۰ شرکت و ۵ آژانس دولتی در آمریکا به سرقت برده اند. این مقام مسئول در دولت آمریکا همچنین با اعلام اینکه افراد یاد شده برای دولت ایران و سپاه پاسداران انقلاب کار می کردند، یادآور شد ۱۷۶ دانشگاه در بیست و یک کشور دیگر جهان نیز از این سرقت اطلاعاتی درامان نبوده اند.

واشنگتن مدعی است موسسه مبنا در سال ۲۰۱۳ برای کمک به دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برای دسترسی غیر قانونی به منابع علمی غیر ایرانی تاسیس شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مقام آمریکایی: توصیه مشاوران ترامپ تمدید تعلیق تحریم های ایران است

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های ایران را به روز کرد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران