گروهی از شورشیان با پذیرش آتش‌بس از غوطه شرقی به ادلب رفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
شورشیان غوطه شرقی
شورشیان غوطه شرقی   -  Copyright  رویترز

گروهی از شورشیانی که تاکنون در غوطه شرقی در برابر حملات ارتش سوریه مقاومت می‌کردند، با پذیرفتن آتش‌بس پیشنهادی سازمان ملل از این منطقه در حومه دمشق خارج شدند.

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه صدها تن از شورشیان روز جمعه وارد منطقه تحت کنترل مخالفان رژیم سوریه در استان ادلب شدند.

گروه شبه نظامی فیلق‌ الرحمان پیش از این پذیرفته بود که ضمن رعایت آتش‌بس از نیمه شب پنج‌شنبه در مهلت به دست آمده با ارتش روسیه، هم‌پیمان حکومت سوریه، برای دریافت تضمین امنیت غیرنظامیان مذاکره کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
منطقه غوطه شرقیرویترز

تصاویر دریافتی از سوریه، گروهی از شورشیان را در حال خروج از غوطه با چندین دستگاه اتوبوس نشان می‌دهد. بنا به گزارشها حدود ۴۰۰ شورشی به همراه صدها غیرنظامی روز پنجشنبه از شهرک حرستا در نزدیکی دمشق خارج شده بودند.

انتظار می‌رود روز جمعه گروه دیگری از جنگجویان مخالف رژیم سوریه از حرستا خارج شوند.

ارتش سوریه در هفته‌های اخیر با شکستن مقاومت شورشیان کنترل بیشتر بخش‌های غوطه را به دست آورده است. این در حالی است که مخالفان مسلح بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه همچنان کنترل دوما، عین ترما، عربین و زملکا در منطقه غوطه شرقی را در دست دارند.

از سوی دیگر گزارش‌ها از منطقه غوطه شرقی حاکی است که رژیم سوریه با وجود پذیرش آتش‌بس از طرف شورشیان روز جمعه حملات هوایی خود به این منطقه را پی گرفت.

حمله هوایی روز جمعه رژیم سوریه به شهر دوما در منطقه غوطه شرقی در حالی صورت گرفت که نبرد بین جنگجویان گروه جیش‌الاسلام و نیروهای دولتی در این شهر و اطراف آن در جریان است.

شهر دوما تحت کنترل گروه جیش‌الاسلام قرار دارد. در مقابل گروه فیلق الرحمان همچنان بر عین ترما، عربین و زملکا مسلط است.

بیشتر بخوانید: