Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ از اعدام قاچاقچیان مواد مخدر حمایت کرد

دونالد ترامپ از اعدام قاچاقچیان مواد مخدر حمایت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«می‌خواهم برنده این نبرد باشم... نه‌ اینکه هفت سال دیگر بدون حل شدن این معضل بروم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر دفاع کرد. 

آقای ترامپ روز دوشنبه در یک سخنرانی در شهر منچستر ایالت نیوهمپشایر گفت: «اگر نسبت به قاچاقچیان مواد مخدر سخت‌گیر نباشیم، فقط وقتمان را تلف می‌کنیم... این سخت‌گیری شامل مجازات اعدام هم می‌شود.» 

نیوهمپشایر یکی ایالاتی است که آمار مرگ و میر به دلیل اوردوز و مصرف مواد مخدر در آن بالا است. با وجود حمایت ترامپ از مجازات اعدام، اجرایی کردن چنین سیاستی در آمریکا به دلیل موانع قانونی، بسیار دشوار به نظر می‌رسد. رئیس جمهوری آمریکا هم با پذیرش این واقعیت گفته است که احتمالا شرایط آمریکا برای چنین کاری آماده نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: «من می‌خواهم برنده این جنگ باشم. نمی‌خواهم هفت سال دیگر بدون اینکه این مشکل حل شده باشد، قدرت را ترک کنم.» دونالد ترامپ بارها در نطق‌هایش انتخاب مجدد برای ریاست جمهوری را به‌‌شکل غیرمستقیم، تایید کرده است.

برخی رسانه‌های آمریکایی ترامپ را به تجارت با یک قاچاقچی در دهه ۸۰ میلادی متهم کرده اند

بنا به گزارش نهادهای فدرال در سال ۲۰۱۶ حدود ۶۴ هزار آمریکایی بر اثر استفاده بیش از حد مواد مخدر (اووردوز) جان خود را از دست داده اند. بسیاری از این افراد، قربانیان استفاده از مشتقات خشخاش و تریاک بودند. 

آقای ترامپ در همین سخنرانی با اشاره به تجربه موفق برخی کشورها در کنترل قاچاق و استعمال مواد مخدر، بدون نام بردن از شخص یا دولت خاصی گفت که در جریان سفرهایش پرسیده که دیگران چگونه مساله مواد مخدر را حل می‌کنند و در پاسخ شنیده است که چون مجازات اعدام علیه قاچاقچیان اعمال می‌شود، چنین مشکلی وجود ندارد. 

دونالد ترامپ با رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین روابط نزدیکی دارد. آقای دوتروته از زمان به قدرت رسیدن رویکرد بسیار سخت گیرانه‌ای علیه قاچاقچیان مواد مخدر در پیش گرفته است. و در جنگ با «مافیای مواد افیونی» دست‌کم صدها نفر را به قتل رسانده است. 

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا به‌صورت سیتماتیک احکام اعدام افراد به اتهام قاچاق مواد مخدر را رد می‌کند. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی علیه مجازات اعدام؛ در سال جاری میلادی ۴۳۵ اعدام در ایران

اعدام یک محکوم در فلوریدا با دارویی جدید

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد