Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بن سلمان در آمریکا؛ از خرید تسلیحات تا بحث پیرامون برجام و توقف نفوذ ایران

بن سلمان در آمریکا؛ از خرید تسلیحات تا بحث پیرامون برجام و توقف نفوذ ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واپسین دیدار دونالد ترامپ با شاهزاده جوان سعودی به ۱۰ ماه پیش و در جریان سفر رییس جمهوری آمریکا به عربستان باز می گردد. هر دو سیاستمدار خواهان متوقف کردن نفوذ ایران در خاورمیانه هستند.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه در کاخ سفید با محمد بن سلمان، شاهزاده جوان سعودی دیدار کرد.

آقای ترامپ در این دیدار بدون اشاره به مناقشه‌های میان عربستان، قطر و یمن بر روابط دوستی دو کشور تاکید کرد. وی در این‌باره گفت: «روابط میان عربستان و آمریکا هرگز تا به این اندازه خوب نبوده است. ما همدیگر را درک می کنیم.»

رییس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به قرارداد ۷۰۰ میلیارد دلاری در زمینه تجهیزات نظامی میان دو کشور گفت: «عربستان کشوری ثروتمند است. امیدوارم این کشور با سرمایه گذاری در بخش تولید شغل و خرید تجهیزات برتر نظامی بخشی از ثروتش را با آمریکا به شراکت بگذارد.» 

واپسین دیدار دونالد ترامپ با شاهزاده جوان سعودی به ۱۰ ماه پیش و در جریان سفر رییس جمهوری آمریکا به عربستان باز می گردد. در آن دیدار آقای ترامپ و آقای بن سلمان به بحث پیرامون سرمایه گذاری از سوی عربستان به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار نشستند که شامل خرید تجهیزات نظامی از سوی ریاض و ایجاد ۴۰ هزار فرصت شغلی در آمریکا می شد.

بیشتر بخوانید:

عربستان و آمریکا در پی افزایش همکاری اقتصادی و امنیتی

هر دو سیاستمدار خواهان متوقف کردن نفوذ ایران در خاورمیانه هستند. آقای ترامپ پیش از این دیدار روز دوشنبه اعلام کرد در صورت عدم بازبینی برجام، ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را در دوازدهم ماه مه تمدید نخواهد کرد.

محمد بن سلمان نیز به تازگی رهبر جمهوری اسلامی را با آدولف هیتلر در زمان جنگ جهانی دوم مقایسه کرد.

 آقای ترامپ و محمد بن سلمان در پی عمق بخشیدن به روابط دو جانبه ریاض و واشنگتن هستند، روابطی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، بخاطر توافق هسته‌ای آمریکا و غرب با ایران به سردی گراییده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ با برجام چه می‌کند؟

بن سلمان: ممکن است ظرف ۱۰ سال دیگر با ایران جنگ کنیم

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج