Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ولادیمیر پوتین هرگونه دخالت روسیه در ماجرای مسموم شدن جاسوس دوجانبۀ روس را رد کرد

ولادیمیر پوتین هرگونه دخالت روسیه در ماجرای مسموم شدن جاسوس دوجانبۀ روس را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون، وزیر خارجۀ بریتانیا روز جمعه اعلام کرده بود که «به احتمال زیاد» ولادیمیر پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب برای حمله به جاسوس سابق روس را داده است.

آگهی

رئیس جمهوری روسیه در اولین واکنش به اتهامات مطرح شده علیه خود در ماجرای مسموم شدن سرگی اسکریپال، جاسوس دوجانبۀ روس هرگونه دخالت کشورش را در این ماجرا رد کرد. 

ولادیمیر پوتین تاکید کرد:«اگر از گاز اعصاب برای مسموم کردن جاسوس سابق روس استفاده شده بود افراد زیادی در این حادثه جان می باختند».

این در حالی‌ است که بوریس جانسون، وزیر خارجۀ بریتانیا روز جمعه اعلام کرده بود که «به احتمال زیاد» ولادیمیر پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب برای حمله به جاسوس سابق روس را داده است. آقای جانسون گفته بود که نزاع دولت بریتانیا با مردم روسیه و روس‌های مقیم بریتانیا نیست بلکه نزاع لندن با «کرملین و تصمیمات پوتین است». وزیر خارجۀ بریتانیا تاکید کرده بود که این دستور ولادیمیر پوتین بوده است که برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم، از یک گاز عامل اعصاب در خیابان‌های بریتانیا و در خیابان‌های اتحادیه اروپا استفاده شود.

بیشتربخوایند:جانسون: ولادیمیر پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب را داده است

با این حال رئیس جمهوری روسیه در اولین سخنرانی خود بعد از اعلام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت:«روسیه گاز عامل اعصاب ندارد. ما تمام سلاح‌های شیمیایی خود را زیر نظارت نهاد‌های بین‌المللی نابود کردیم».

رئیس جمهوری روسیه در عین حال از آمادگی کشورش برای همکاری با بریتانیا برای تحقیق در مورد مسمومیت سرگی اسکریپال و دخترش خبر داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان امنیت و همکاری اروپا: رای‌دهندگان روس «گزینه واقعی» نداشتند

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد