رییس آکادمی اسکار هم به آزار جنسی متهم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رییس آکادمی اسکار هم به آزار جنسی متهم شد

در تازه‌ترین نمونه از رسوایی‌های اخلاقی در هالیوود جان بیلی رییس آکادمی اسکار نیز در مظان اتهام قرار گرفت.

دو هفته بعد از برگزاری مراسم اسکار، دو نشریه هالیوود ریپرتر (hollywood reporter) و ورایتی (Variety) به نقل از منابع ناشناس گزارش کردند که جان بیلی که تابستان گذشته به ریاست آکادمی علوم و هنرهای سینما انتخاب شده بود، در سه شکایت جداگانه به آزار جنسی متهم شده‌است.

همزمان دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آغاز تحقیق و تفحص در این باره را تایید کرد و در اطلاعیه‌ای اذعان داشت: «اعضای کمیته همه شکایات را بررسی می کنند و پس از تکمیل شدن روند تحقیقات، گزارش خود را در اختیار هیات امناء می‌گذارند.»

سال گذشته تعداد قابل توجهی از مردان در دنیای سینما و سرگرمی، سیاست و تجارت مورد اتهامات آزار جنسی قرار گرفتند. از خبرساز‌ترین این رسوایی‌های اخلاقی، هاروی واینستین، یکی از مشهورترین تهیه‌کنندگان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در آمریکا بود.

بیشتر بخوانید:رسوایی اخلاقی هاروی واینستین؛ شمار زنان شاکی به ۸۲ نفر رسید

دفتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی سال گذشته با مدیریت آقای جان بیلی در نشستی اضطراری رای به اخراج هاروی واینستین دادند. جان بیلی به عنوان مدیر جدید آکادمی، آیین‌نامه اخلاقی جدیدی را نیز برای ۸۰۰۰ عضو آکادمی تنظیم کرده بود. او همچنین امکان فرستادن شکایت از هر گونه آزار، توهین و تبعیض را نیز فراهم آورده بود.

آقای بیلی متاهل است و ۷۵ سال دارد. او علاوه بر کارگردان، فیلم‌بردار سرشناسی نیز هست. او هنوز درباره این گزارش‌ها اظهارنظر نکرده است.

بیشتر بخوانید:

جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸؛ شکستن سکوت در برابر آزار جنسی

رسوایی جنسی هالیوود؛ اسپیسی از فیلم ریدلی اسکات حذف شد

طرح ادعای آزار و اذیت جنسی علیه داستین هافمن