سه خبر احتمالی اپل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان ۲۰۱۸

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل ۲۰۱۷
کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل ۲۰۱۷

علاقه‌مندان محصولات اپل و متخصصان نرم‌افزار، کامپیوتر و گوشی های همراه در سراسر جهان هر ساله مشتاقانه کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل را دنبال می‌کنند تا با محصولات نرم‌افزاری و آپدیت‌های جدید محصولات این شرکت آشنا شوند.

اپل اعلام کرده است که کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) که یکی از بزرگترین رویدادهای سالیانه معرفی محصولات این شرکت است، امسال در تاریخ چهارم ژوئن برگزار خواهد شد.

به طور معمول خبرهای اصلی این کنفرانس به نسخه‌های جدید نرم‌افزار بروز شده برای آیفون و آی‌پد اختصاص دارد؛ اما شرکت اپل ممکن است در سال جاری رویکردی متفاوت اتخاذ کند و تمرکز خود را بر ارتقاء عملکرد و بروز رسانی نرم‌افزارهای این دستگاه‌ها قرار دهد.

اپلیکیشن‌های مشترک آیفون و رایانه‌های مک

وب‌سایت بلومبرگ در گزارشی از توسعه اپلیکیشن‌های شرکت اپل برای استفاده بر روی گوشی‌های آیفون و تمام محصولات رایانه‌های «مک» بصورت مشترک خبر داد.

از این اپلیکیشن‌ها می‌توان هم در گوشی‌های آیفون و آی‌پدهای لمسی و هم کامپیوتر و لپتاب‌های مک بوسیله موس استفاده کرد.

رویکرد اپلیکیشن‌های چند منظوره برای پلت‌فرم‌های مختلف برای شرکت اپل کارآیی زیادی دارد. بخصوص که در سال‌های اخیر آی‌پد حرفه‌ای (Pad Pro) تقریبا جایگزین لپتاب‌ها شده است.

این کار پیش از توسط مایکروسافت انجام شده است. این شرکت اپلیکیشن‌هایی طراحی کرده که بر روی تمام دستگاه‌های مجهز به ویندوز اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آپدیت‌های نرم افزار iOS در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل

معرفی آپدیت‌های جدید نرم افزار iOS یکی از بخش‌های همیشگی کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل است. با این وجود ممکن است که در کنفرانس امسال محتوای این بروز رسانی تغییراتی داشته باشد.

شرکت اپل می‌گوید که در آپدیت جدید این نرم افزار با نام(iOS12) رویکرد جدید اتخاذ کرده است که بیشتر بر عملکرد بهتر تمرکز دارد تا اضافه کردن قابلیت‌های جدید. احتمالا این تصمیم از سوی اپل بدلیل اشکالات نرم‌افزاری آپدیت‌های پیشین اتخاذ شده است.

آیفون ۱۰ شرکت اپل

از سوی دیگر با اضافه شدن قابلیت های جدید macOS در آپدیت پیشین که امکان به اشتراک‌گذاری آسان میان دستگاه‌های مختلف تولید این شرکت را فراهم می‌کرد، ممکن است که در این کنفرانس نیز قابلیت‌های جدید مک، ساعت و تلویزیون اپل نیز مطرح شود.

هدفون‌های جدید AirPods

در این کنفرانس به‌طور معمول از سخت‌افزارهای جدید اپل سخن به میان نمی‌آمد اما سال گذشته معرفی بلندگوهای HomePod پایه‌گذار روندی جدید شد.

بر اساس خبرهایی که از توسعه هدفون‌های AirPods با اضافه کردن چیپ‌های وایرلس به گوش می‌رسد، امکان معرفی این هدفون‌ها در کنفرانس امسال توسعه دهندگان اپل وجود دارد.

A post shared by Nobuyuki Hayashi (@nobihaya) on

بلومبرگ در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ گزارش داده بود که هدفون‌های هندزفری جدید، احتمالا قابلیت اتصال به «سیری» آن‌هم بدون فشار دادن دکم و تنها با گفتن «سلام سیری» را خواهند داشت.

این گزارش می‌افزاید که شرکت اپل قصد توسعه و تولید هدفون‌های با کیفیت بالا را دارد تا بتواند با هدفون‌های Bose رقابت کند.