پیام توئیتری نیمار در «بزرگداشت یاد» استیون هاوکینگ جنجال آفرید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیام توئیتری نیمار در «بزرگداشت یاد» استیون هاوکینگ جنجال آفرید

عکس و توئیت نیمار داسیلوا سانتوس، بازیکن برزیلی تیم پاری‌سن ژرمن فرانسه در بزرگداشت استیون هاوکینگ در حساب کاربری توئیترش جنجال برانگیز شد.

این بازیکن مطرح فوتبال عکسی از خود بر روی ویلچر را به همراه نقل قولی از استوین هاوکینگ، فیزیکدان بریتانیایی فقید منتشر کرد که از جوانی بدلیل ابتلا به بیماری «ای ال اس» (نورون‌های حرکتی) بر روی ویلچر نشسته بود.

این فیزیکدان مشهور بریتانیایی روز گذشته چهاردهم مارس در سن ۷۶ سالگی درگذشت. در پی انتشار این خبر بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران، دانشمندان و مشاهیر جهان نسبت به درگذشت این دانشمند واکنش نشان دادند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این عکس که نیمار را بدون پیراهن و در زیر آفتاب گرم نشان می‌دهد، می‌گویند که آیا نیمار فکر می‌کند که آسیب دیدگی پایش او را به استیون هاوکینگ تبدیل کرده است؟

نیمار ۲۶ ساله که در بازی مقابل تیم المپیک مارسی از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شد در پائین عکس خود به نقل از هاوکینگ و البته به زبان پرتغالی نوشته است: «باید نگرش مثبت داشت تا بتوان از بدترین موقعیت بهترین نتیجه را بدست آورد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آسیب دیدگی نیمار در بازی مقابل تیم المپیک مارسی

کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش تندی به این پست نیمار نشان داده و برخی از او خواستند تا توئیت خود را پاک کند.

یک خبرنگار ورزشی مشهور آمریکا می‌گوید: «این نهایت خودشیفتگی است که بخواهی خود را با مرگ استیون هاوکینگ نشان بدهی.»

گرانت وال می‌افزاید: «وضعیت موقت نیمار بروی صندلی چزخدار قابل مقایسه با استیون هاوکینگ که تمام زندگی خود را با این وضعیت گذرانده بود نیست. من مطمئنم که نیمار قصد بدی نداشته اما خوب ...»

این ستاره تیم پاری سن ژرمن از زمان جدایی پر جنجالش از بارسلونا بیش از گذشته زیر ذره بین کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

پاری‌سن‌‌ ژرمن تابستان گذشته نیمار را با مبلغ نجومی نزدیک به ۲۷۰ میلیون دلار به خدمت گرفت.

بیشتر بخوانید:

انتظار می‌رود که دوران نقاهت پس از جراحی پای راست این بازیکن مشهور در ماه می امسال پایان یابد و بتواند برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و بازی در تیم ملی برزیل آماده شود.